Nowy wzmocniony notebook od Panasonic – Toughbook CF-54

Panasonic zaprezentował nowy model wzmocnionego notebooka – Toughbook CF-54. Urządzenie zostało wyposażone w najnowszy procesor piątej generacji Intel® Core vProTM, dzięki czemu zapewnia zwiększoną wydajność i niższe zużycie energii. Jednocześnie jest najcieńszym i najlżejszym** modelem w swojej klasie. Nowy Toughbook został zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu w przemyśle motoryzacyjnym, diagnostyce pojazdów czy serwisach samochodowych.

Panasonic Toughbook CF-54 posiada procesor piątej generacji Intel® CoreTM i5-5300U vProTM (z pamięcią 3MB, o częstotliwości od 2,3 GHz do 2,9 GHz, przy użyciu technologii Intel® Turbo Boost). Oferuje większą moc obliczeniową i wydajność graficzną, a także niższe zużycie energii niż jego odpowiednik czwartej generacji. Dodatkowo dla użytkowników wymagających jeszcze wyższej wydajności dostępna jest wersja z procesorem Intel® CoreTM i5i7 vProTM. Urządzenie działa w oparciu o system operacyjny Windows 8.1 Pro Update, z opcją jego zamiany na Windows 7 Professional.

Toughbook CF-54 jest ok. 50 proc. cieńszy i 25 proc. lżejszy od obecnego lidera w tej klasie urządzeń**. Posiada 14-calowy wyświetlacz dostępny w trzech wariantach: HD (1366×768), Full HD (1920×1080) lub Full HD z pojemnościowym ekranem dotykowym Multi-Touch. Opcjonalnie model może być także wyposażony w kartę graficzną AMD FireProTM M5100, by zapewnić jeszcze wyższą wydajność graficzną wyświetlacza.

Należący do klasy Semi-rugged notebook jest najlepiej wzmocnionym urządzeniem Panasonic w tej kategorii. Z czterech stron jest obudowany warstwą ochronną wykonaną ze stopu magnezu, wyświetlacz i klawiatura są zabezpieczone przed zalaniem, zaś konstrukcja pokrywy, przypominająca plaster miodu, zapewnia maksymalną ochronę przed wstrząsami. Model może przetrwać upadek

z wysokości do 76 cm. Jest także wyposażony w specjalny uchwyt, ułatwiający jego wygodne i bezpieczne przenoszenie, który na życzenie klienta może być oznakowany logotypem firmy. Toughbook CF-54 zapewnia nieprzerwaną pracę przez 11 godzin. Co więcej, dzięki możliwości wykorzystania drugiej baterii* oraz funkcji jej wymiany typu hot-swap (bez konieczności wyłączania komputera) urządzenie może pracować do 18 godzin – bez ładowania.

Z myślą o pracownikach mobilnych Toughbook CF-54 oferuje pełną gamę interfejsów, w tym standardowy port sieci LAN, VGA* i HDMI do podłączenia urządzeń zewnętrznych, jak projektor, drukarka czy wyświetlacz, port True Serial* pozwalający na podłączenie starszych systemów, porty USB 3.0 i 2.0 * oraz gniazdo kart SD. Z kolei port LAN /b/g/n/ac (do 866 Mbps) oraz Bluetooth® v4.0 umożliwiają szybki transfer danych. Urządzenie jest oprócz tego wyposażone w złącze dokowania, port 4G LTE*, podwójne złącze anteny samochodowej*, czytnik kart bezstykowych*** oraz linii papilarnych***.

Spośród dotychczasowych modeli Panasonic klasy Semi-rugged, Toughbook CF-54 oferuje najwięcej możliwości konfiguracji. W zależności od wymagań użytkownika, urządzenie może być zaopatrzone w napęd DVD, drugą baterię, gniazdo na kartę PC, pamięć USB lub czytnik kart Smart. Dodatkowo dostępny jest także osobny konfigurowalny port*, który może być wykorzystany jako drugi port LAN, Rugged USB, GPS lub czwarty port USB 2.0.

Model HD ma w standardzie dysk twardy o pojemności 500 GB, zaś obie wersje Full HD (z ekranem dotykowym lub bez) są wyposażone w dysk SSD o pojemności 128GB. Dodatkową opcją jest kamera internetowa* o rozdzielczości 2 megapikseli oraz podświetlenie* klawiatury ułatwiające obsługę urządzenia w ciemności.

Toughbook CF-54 będzie dostępny od końca lutego 2015 r. u Autoryzowanych Dystrybutorów Panasonic w następujących cenach:

  • Toughbook CF-54 HD (500GB HDD) – od 6950 zł netto;
  • Toughbook CF-54 Full HD (128 GB SSD) – od 7850 zł netto;
  • Toughbook CF-54 Touchscreen Full HD (128 GB SSD) – 9750 zł netto.

* Opcja

** Na dzień 13 lutego 2015 r. w kategorii laptopów semi-rugged z wyświetlaczem LCD powyżej 13 cali.

*** Możliwa konfiguracja jednej z dwóch opcji: czytnika kart bezstykowych lub czytnika linii papilarnych.