Nowy zakład przetwórstwa tworzyw sztucznych

    Zajmująca się przetwórstwem tworzyw sztucznych firma Bianor uruchomiła w Białymstoku, na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, nowy zakład produkcyjny. Pracę w nim znajdzie docelowo sto osób.

    Bianor jest firmą z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych metodą wtrysku. Została założona w 1997 roku jako polsko-holenderskie joint venture. Spółka posiada również doświadczenie w wytwarzaniu zarówno części plastikowych, jak i całych produktów.

    Firma specjalizuje się w produkcji kontraktowej dla firm takich jak: m.in. Philips, Bosch-Siemens Hausgerate, Zelmer, Makita. Dostarcza plastikowe komponenty zarówno do urządzeń AGD, narzędzi. Jej produkty wykorzystuje również przemysł motoryzacyjny.

    Obecnie Bianor zatrudnia 320 osób, a firma pracuje przez 7 dni w tygodniu. Nowa fabryka, wybudowana kosztem 7 mln euro, wyposażona jest w 70 maszyn produkcyjnych.

    Pozwoli to na zatrudnienie – w momencie pozyskania kolejnych zleceń – dodatkowych 100 pracowników. Aktualnie zakład znajduje się jeszcze w fazie testów produkcyjnych.