Nowy zestaw sieciowy Bintec dla przemysłu

Zestaw Bintec WI1065 do transmisji bezprzewodowej, między innymi w warunkach przemysłowych, pojawił się w ofercie RRC Poland.  Produkt składa się z dwóch punktów dostępowych WI1065 (w obudowach odpornych na wodę z możliwością pracy w temperaturze  od -25 do 65 stopni), dwóch anten zewnętrznych, masztów oraz kabli. Zestaw powstał głównie z myślą o providerach internetowych i bardzo dobrze nadaje się do tworzenia wydajnych radiolinii.

 

Punkty dostępowe Bintec są zgodne z protokołem 802.11n, normą IP65 i przeznaczone do stosowania na zewnątrz budynków. Urządzenie funkcjonuje w dwóch pasmach częstotliwości – 2,4 i 5 GHz. Przepływność systemu może osiągnąć poziom nawet 300 Mb/s na jeden moduł.

 

Instalacja na maszcie jest szybka, a kable o niskich stratach zapewniają efektywną transmisję. System transmisyjny wykorzystuje dualnie spolaryzowane anteny. Rozwiązanie składa się z dwóch segmentów antenowych, które są spolaryzowane ortogonalnie względem siebie. Natomiast technika 802.11n umożliwia separowanie strumieni danych, które mogą być w ten sposób transmitowane równolegle.

 

Punkt dostępu, oprócz pasm częstotliwości 2,4 i 5 GHz, wspiera też pod-pasmo 3 w paśmie 5 GHz (5755-5825 MHz). Jeśli chodzi o zarządzanie, to producent daje kilka opcji konfiguracyjnych. Aby skonfigurować pojedyncze urządzenie, wystarczy przeglądarka internetowa. Web Server zintegrowany w urządzeniu umożliwia szybką konfigurację i monitoring za pośrednictwem graficznego interfejsu użytkownika. Dla większych instalacji można stosować DIME Manager, który automatycznie wykryje nieskonfigurowane urządzenia w sieci i ustala konfigurację całego rozwiązania. Cena SRP netto wynosi 2500 EUR, zaś gwarancja 24 miesiące.