Operacje magazynowe w Torino pod kontrolą

    Firma Torino zajmująca się importem i sprzedażą hurtową oraz detaliczną mebli, elementów wyposażenia wnętrz i oświetlenia zdecydowała się wdrożyć, zaproponowane przez SKK – Systemy Kodów Kreskowych SA, rozwiązanie wspomagające obsługę procesów magazynowych.

    Odpowiednie oznakowanie produktów w magazynie gwarantuje rzetelną kontrolę wydań i dostaw towaru, a pracownikom umożliwia uzyskanie na bieżąco aktualnych informacji na temat przepływu towarów.

    Dla firmy Torino, która jest importerem mebli, elementów wyposażenia wnętrz i oświetlenia, a jednocześnie prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną poprzez sieć salonów i sklep internetowy, kontrola aktualnego stanu zaopatrzenia jest szczególnie istotna.

    Dotychczas w Torino nie wszystkie produkty znajdujące się w magazynie były oznakowane kodem kreskowym. Utrudniało to kontrolę nad kompletacją. Ponadto działający w firmie program handlowy nie pozwalał na kompletację poszczególnych elementów towaru pod jednym indeksem, a długie kody towarowe uniemożliwiały zastosowanie kodu kreskowego na małej etykiecie. Co więcej, pracownicy nie mieli możliwości sprawdzenia poprawności załadunku, nie dysponowali również raportem z załadunku, który może być w każdej chwili wywołany w razie wątpliwości odbiorcy, co do ilościowego stanu ładunku po dotarciu do celu. Szukano rozwiązania, które umożliwiłoby wprowadzenie oznaczeń produktów i poszczególnych elementów składowych, pozwoliłoby na bezbłędną kompletację elementów składowych towarów i raportowanie wydań, a jednocześnie gwarantowałoby szybką inwentaryzację bez ryzyka powtórnej rejestracji tego samego produktu.

    SKK zaproponowała Torino wdrożenie systemu usprawniającego operacje magazynowe, który składa się z następujących elementów: komputerów mobilnych Intermec CK3 z oprogramowaniem SKK Smart oraz drukarką etykiet Intermec EasyCoder PM4i.