Orlen Gaz przystąpił do SPOT

  Orlen Gaz przystąpił do Systemu Pomocy w Transporcie Materiałów Niebezpiecznych SPOT. SPOT to system informacyjny i świadczenia pomocy technicznej w awariach oraz wypadkach drogowych z wyrobami chemicznymi na drogach, w magazynach i na terenie instalacji produkcyjnych. Jego celem jest ograniczenie skutków awarii lub wypadków poprzez udzielenie szybkiej i fachowej pomocy Państwowej Straży Pożarnej oraz innym służbom ratowniczym.

  SPOT działa od 2000 r. i zrzesza firmy z branży rafineryjno-petrochemicznej. Jego sygnatariusze zobowiązują się m.in. do: współpracy z organami kontrolnymi w celu osiągania optymalnego poziomu zapewnienia bezpieczeństwa – telefonicznego doradztwa, wysłania specjalistów i specjalnego sprzętu technicznego oraz prowadzenia otwartej polityki informacyjnej o występujących zagrożeniach, stosowanych środkach bezpieczeństwa i ochrony.

  W ramach SPOT Orlen Gaz zadeklarował:

  • prowadzenie punktu alarmowo-informacyjnego za pośrednictwem Centrum Obsługi Klienta (tel. 0801 100 100 – poniedziałek-piątek w godz. 7-18, sobota w godz. 8-12),
  • udzielanie telefonicznej pomocy – doradztwo ekspertów,
  • udzielanie technicznej pomocy – udział w akcjach specjalistycznego sprzętu Orlen Gaz,
  • wymianę informacji związanych z działalnością Systemu,
  • propagowanie idei Systemu.

  – Przystąpienie do SPOT to wyraz odpowiedzialności spółki za bezpieczeństwo, zdrowie i ochronę środowiska. W Orlen Gaz działania związane z systemem koordynują Bożena Osmańska, Kierownik ds. Bezpieczeństwa i Kontroli Wewnętrznej oraz Renata Końska, Zastępca Dyrektora Transportu i Logistyki – mówi Agnieszka Woźniak, rzeczniczka prasowa spółki.

  Funkcję Krajowego Centrum SPOT sprawuje PKN Orlen.