Panattoni zbudowało fabrykę quadów w Wałbrzyskiej SSE

  Panattoni Europe ukończyło budowę pierwszej w Europie fabryki Polaris Industries – amerykańskiego producenta m.in. quadów. Obiekt o powierzchni 33 000 m2 powstał w Opolu, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park. Seryjna produkcja pojazdów ruszy już na przełomie sierpnia i września 2014 roku.

  Panattoni Europe zakończyło realizację kolejnego obiektu produkcyjnego . Tym razem jest to pierwsza europejska fabryka pojazdów terenowych firmy Polaris Industries – amerykańskiego producenta skuterów śnieżnych, quadów, motocykli i pojazdów elektrycznych typu NEV.

  Obiekt powstał w Opolu, na terenie Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej Invest-Park i liczy 33 000 m2. Hala produkcyjna zajęła 25 600 m2, magazyn 3 400 m2, natomiast strefa socjalno-biurowa 3 981 m2. Prace budowlane obiektu rozpoczęły się na początku sierpnia 2013 r. Na przełomie lipca i sierpnia br. uruchomiona zostanie testowa produkcja pojazdów, seryjna zaś na przełomie sierpnia i września 2014 roku.

  – Jest to pierwsza w Europie fabryka pojazdów terenowych firmy, z której rocznie zjeżdżać będzie aż 25 tysięcy quadów i małych pojazdów terenowych, a które dalej trafią do Europy, na Bliski Wschód oraz do Rosji. Dzięki skali przedsięwzięcia zatrudnienie znajdzie aż ok. 350 osób, z perspektywą zwiększenia etatów – poinformował Bogusław Dawiec, kierownik fabryki.

  Obiekt produkcyjny dla Polaris Industries to inwestycja typu „greenfield”, w przypadku której, obiekt powstał na dotychczas nieużywanych przez przemysł lub usługi terenie. Polaris wybrał lokalizację w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej Invest-Park w Opolu przy ul. Wspólnej.

  Natomiast do zadań Panattoni Europe, jako dewelopera całej inwestycji, należało nabycie nieruchomości na przetargu, uzbrojenie obszaru w podstawową infrastrukturę, przygotowanie i wdrożenie całej procedury uzyskania pozwolenia na budowę a także zaprojektowanie obiektu biorąc pod uwagę indywidualne zapotrzebowanie Polaris i specyfikę planowanej produkcji.