Pierwsze w historii zdalne wdrożenie systemu ERP otwiera nowy rozdział w podejściu do cyfryzacji przedsiębiorstw

abas Business Solutions Poland, pionier w rozwiązaniach usprawniających cyfryzację przedsiębiorstw, po raz pierwszy, we współpracy z kilkuosobowym zespołem firmy Mueller Fabryka Świec S.A., wdrożyli swój system klasy ERP w 100 % w trybie zdalnym. Tym osiągnięciem, abas stawia przełomowy krok w kierunku cyfrowej transformacji przedsiębiorstw i zdalnej rzeczywistości.

Nowy cyfrowy rozdział

abas Business Solutions Poland, wchodzący w skład globalnej Grupy abas, jednego z czołowych światowych dostawców oprogramowania klasy ERP, przy wysokim zaangażowaniu i współpracy z   zespołu  Mueller Fabryki Świec S.A. wdrożył swój system w polskim zakładzie produkcyjnym w Grudziądzu. Projekt obejmował drugi etap wdrożenia systemu abas ERP w obszarze finansów . Z uwagi na obecną sytuację zw. Z COVID-19, konfiguracja, szkolenia i produktywne uruchomienie nowych modułów abas ERP odbyły się w 100% zdalnie.

To pierwsze takie wdrożenie w historii. O powodzeniu tego przedsięwzięcia zadecydowały z jednej strony: wieloletnie doświadczenie, innowacyjne podejście oraz zrozumienie potrzeb i wysokich wymagań funkcjonalnych klienta, a z drugiej – znakomita współpraca i zaangażowanie zespołów projektowych. Tym wdrożeniem otworzyliśmy i przypieczętowaliśmy nowy rozdział w podejściu do cyfrowej transformacji przedsiębiorstw,” mówi dr Paweł Kużdowicz, Członek Zarządu abas Business Solutions Poland.

Wyzwania w sercu i ‘na sercu’

Müller Fabryka Świec w swoim zakładzie produkcyjnym  w Białym Borze k. Grudziądz zatrudnia ponad 1000 osób w systemie zmianowym. Moduły sprzedaży, zakupów, produkcji czy gospodarki materiałowej używane są produktywnie przez 24 godziny na dobę co oznacza, że prace wdrożeniowe realizowane były na ‘otwartym sercu’. Dziś, z dumą możemy mówić o sukcesie całego zespołu wdrożeniowego, zarówno po stronie abas, jak i „Mueller”- wszystkie zadania projektowe, ujęte w projekcie rozwiązania, zostały wykonane w założonych terminach oraz budżecie,” dodał P. Kużdowicz.

Tradycja dla rozwoju

Międzynarodowa Grupa Müller to najstarszy i jeden z wiodących producentów i sprzedawców świec w Europie. Z niewielkiej firmy rodzinnej na przestrzeni ponad 275 lat powstała międzynarodowa grupa przedsiębiorstw, która zatrudnia dzisiaj, tylko w Polsce przeszło 1000 pracowników i produkuje dziennie ponad 5 mln różnego rodzaju świec.

W Müller stawiamy na jakość. Wierzymy, że badania i rozwój są ważnym czynnikiem długotrwałego sukcesu przedsiębiorstwa, a innowacje i dążenie do ciągłych ulepszeń stanowią naszą siłą napędową. Wspólnie z naszymi partnerami biznesowymi tworzymy przyszłościowe koncepcje i rozwiązania. Podjęcie współpracy z abas Business Solutions Poland było ważną decyzją mającą na celu udoskonalenie i cyfryzację procesów w firmie. Myśląc o przyszłości, nie ma miejsca na kompromis, dlatego współpracujemy  partnerami, którzy zagwarantują fundamenty do dalszego rozwoju” powiedział Robert Spychała, Vice Prezes Zarządu Müller Fabryka Świec S.A.


abas