Pierwszy przewodnik po oznaczeniach łożysk od NSK

    Każde łożysko opuszczające linię produkcyjną zostaje oznaczone dedykowanym symbolem. Kody są tłoczone lub umieszczane laserowo na podzespole i dostarczają szczegółowych informacji dotyczących typu łożyska i jego parametrów, ale pod warunkiem, że wiemy, jak je odczytać. Firma NSK opublikowała przewodnik, który skutecznie pomoże w rozszyfrowaniu tych skomplikowanych oznaczeń.

    Firma NSK opublikowała dokument, dzięki któremu szybko można rozszyfrować najczęstsze oznaczenia stosowane w łożyskach NSK i RHP. 48-stronicowa publikacja zawiera wszystkie stosowane skróty i oznaczenia wraz z ich wyjaśnieniami. Nie zabrakło również tabeli porównującej oznaczenia stosowane przez NSK i RHP z sygnaturami używanymi przez innych producentów łożysk, co pozwala na łatwe porównanie produktów różnych wytwórców.

    Specjalny kod producencki dostarcza szczegółowych informacji dotyczących typu i cech konstrukcyjnych tj. wielkości otworu, rodzaju uszczelnienia, luzu wewnętrznego łożyska, klasy tolerancji, obróbki cieplnej czy ilości zastosowanego smaru.

    Przewodnik w polskiej wersji językowej można pobrać ze strony www.nskeurope.pl lub w biurze prasowym NSK Polska w witrynie www.parkmedia.pl/nsk lub bezpośrednio po kliknięciu w link: http://www.parkmedia.pl/nsk/pdf/PL_Bearing_Designation_Systems.pdf.