Pistolet do urządzeń zbiornikowych

Nowy pistolet firmy Bühnen HB950 do urządzeń zbiornikowych charakteryzuje się wieloma   cechami, które zapewniają komfortowe nakładanie kleju. Możliwość obsługi pistoletu jedną ręką czyni urządzenie nie tylko elastycznym, ale daje również obsługującemu poczucie sprawowania pełnej kontroli nad aplikacją. Wszystko dzięki ergonomicznemu uchwytowi oraz możliwości podwieszenia pistoletu. Właściwości te gwarantują przyjemną i niemęczącą  pracę z urządzeniem, bez przeciążania mięśni i ścięgien dłoni. Uchwyt wyposażony w specjalną izolację zapewnia poza tym pełną ochronę przed zranieniem lub poparzeniem, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo pracy.

Pistolet znajduje zastosowanie w wielu branżach, a szcze-gólnie nadaje się w aplikacjach, podczas których klej nakła-dany jest na materiał od góry. Urządzenie pracuje ze wszystkimi rodzajami kleju np. :EVA, PUR/POR, PE, PSA, PA, PO w aplikacji liniowej i spray. Moduły i dysze są wy-mienne i można je dopasować w zależności od wymagań.  Zakres temperatury pracy HB 950 sięga  200°C. Urządzenie pracuje ze wszystkimi zbiornikowym aplikatorami kleju wyposażonymi w zawór nadciśnieniowy (tak z pompą tłokową jak i z pompą zębatą).

Od 90 lat firma Bühnen  postrzegana jest w świecie jako rze-telny  partner w obszarze techniki klejenia na gorąco. Oferta firmy obejmuje ponad 500 klejów, stosowanych w prawie wszystkich znanych aplikacjach. Poza tym obejmuje pistolety do nakładania kleju liniowego i spray, aplikatory o różnej wielkości zbiornika, urządzenia do nakładania kleju z beczek, urządzenia walcowe oraz części zamienne kompatybilne do aplikatorów innych producentów. Produkty firmy  Bühnen są szczególnie często obecne w przemyśle papierniczym, opakowaniowym, budowlanym, samochodowym oraz elek-tronicznym. Systemy klejenia firmy Bühnen służą ponadto florystom, w przemyśle meblarskim i tekstylnym oraz stanowią część większych maszyn przemysłowych.

www.buehnen.pl