Pneumat – Węże przemysłowe dla branży spożywczej

    Wąż Transmetal jest wykonany z przezroczystego PVC, wzmocniony stalową galwanizowaną spiralą. Świetnie sprawdza się w aplikacjach działających pod podwyższonym ciśnieniem bądź podciśnieniem. Ze względu na grubość ścianki wąż ten jest niezwykle odporny na ścieranie. Nadaje się również do przesyłu powietrza, płynów alkoholowych o zawartości do 25 promili oraz płynów o małej zawartości tłuszczu. Ekonomiczną alternatywą dla podobnych zastosowań jest wąż Transliquid ze wzmocnieniem wykonanym z żółtego, utwardzanego PVC. Gładkie wewnętrzne ścianki tych węży i ich promień zgięcia zapobiegają gromadzeniu się osadu, ułatwiają transport, a co za tym idzie, zwiększają wydajność przepływów.

    Do mniej wymagających zastosowań świetnie nadaje się wąż Mallatrans, wyróżniający się wyjątkową elastycznością oraz szerokim zakresem możliwych wdrożeń. Na zaspokojenie potrzeb każdego klienta dodatnio wpływa też duży wachlarz oferowanych średnic: od 10 mm do 152 mm dla Transmetal, od 10 mm do 200 mm dla Transliquid oraz od 4 mm do 50 mm wewnątrz dla Mallatrans.

    Użyty do produkcji tych węży materiał z polichlorku winylu (PVC) jest nietoksyczny, wolny od metali ciężkich oraz spełnia wymogi dyrektywy Unii Europejskiej dotyczącej substancji przeznaczonych do kontaktu z artykułami spożywczymi (2002/72/CE, 2007/19/CE i 2008/39/CE).

    www.pneumat.com.pl