Podświetlane wyłączniki awaryjne firmy Eaton

Sektor elektryczny firmy Eaton wprowadza na rynek nowe mechanizmy przycisków awaryjnego wyłączenia/stopu dla serii urządzeń sterujących i sygnalizacyjnych RMQ-Titan. Rozszerzenie systemu zawiera mechanizmy dla ręcznych wyłączników awaryjnych (45/60 mm), w wersji z kluczem i bez, zwalnianych za pomocą przekręcenia lub pociągnięcia, podświetlanych i niepodświetlanych, ze standardowym wskazaniem za pomocą LED lub z mechanicznym wskazaniem pozycji wyłącznika (zielony/czerwony) wewnątrz mechanizmu uruchamiającego.

 

Samomonitorujące się elementy stykowe zapewniają pełna niezawodność operacyjną, nawet w przypadku niewłaściwej instalacji lub użycia zbyt dużej siły przy uruchomieniu. Z tego powodu modułowe elementy stykowe mają zintegrowany drugi styk obok styku NC (normalnie zwarty) awaryjnego wyłączenia, tak że mechaniczne połączenie z elementem uruchamiającym awaryjne wyłączenie/zatrzymanie może zostać przetestowane. Elementy stykowe są dostępne w wersjach do mocowania z przodu lub z tyłu, jak również dla jedno- lub dwukanałowych obwodów bezpieczeństwa.

Napędy przycisków awaryjnego wyłączenia/stopu mogą być jeszcze bardziej widoczne na urządzeniach i w zakładach dzięki opcjonalnemu podświetlanemu pierścieniowi. W ten sposób, pozycja przycisku awaryjnego wyłączenia/zatrzymania jest doskonale widoczna w każdych warunkach oświetleniowych . Podświetlane pierścienie wskazują niezawodnie status operacyjny nawet z dużej odległości. W momencie wyzwolenia oddzielnie sterowane paski LED ( np.trzy) mogą być aktywowane jako światło pozycyjne. Planowane jest możliwość indywidualnego znakowania pierścieni podświetlanych przy użyciu oprogramowania Labeleditor (edytora opisów). Nowa obudowa do nabudowania M22-IY1-XPV60 z żółtą pokrywą , charakteryzująca się stopniem ochrony IP 67, jest specjalnie przygotowana do montażu napędów przycisków awaryjnego stopu/wyłączenia z podświetlanymi pierścieniami.

Przyciski awaryjnego wyłączenia/zatrzymania M22 o stopniu ochrony IP 67 i IP69 K są odporne na manipulacje zgodnie z EN ISO 13850 oraz spełniają europejskie i międzynarodowe standardy bezpieczeństwa zgodne z EN60204 i IEC60204. Aprobaty UL/CSA jak również aprobaty Germanischer Lloyd i Lloyd’s Register of Shipping pozwalające na użycie na pokładach statków są w przygotowaniu.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.eaton.de/electrical