AGH po technologicznej stronie mocy

  Już w najbliższą środę, 23 maja, odbędzie się kolejne seminarium dla studentów z cyklu: Moc Technologii na AGH. Tym razem spotkanie poświęcone zostanie tematyce technologii informatycznych w przemyśle. Partnerami inicjatywy seminariów z ASTORem są Katedra Automatyki Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej i Koło Naukowe INTEGRA.

  Jakie są trendy w przemysłowych systemach IT? Jak maluje się ich przyszłość w industrialnym świecie? Prowadzący wykład „Technologie informatyczne w przemyśle” –  Artur Talaga, Z-ca Dyrektora Oddziału ASTOR Kraków i Specjalista ds. Oprogramowania Przemysłowego, odpowie na pytania najbardziej nurtujące uczestników.

  Spotkanie ma celu przybliżyć funkcje i kategorie rozwiązań, służących do kontroli, sterowania, wizualizacji i raportowania w aplikacjach przemysłowych, w tym m.in.: systemów HMI/SCADA, MES/EMI, komputerów przemysłowych, czy paneli operatorskich. Ponieważ o systemach informatycznych nie da się mówić „na sucho” – zaprezentuję uczestnikom przykładowe aplikacje wizualizacyjne i inne popularne narzędzia, których funkcjonalność udokumentuję realnymi przykładami wdrożeń. – zachęca Artur Talaga.

  Seminarium rozpoczyna się o godzinie 17:30, w sali wykładowej 201 budynku D6 Wydziału EAIiE przy AGH. Wstęp wolny. Zapraszamy wszystkich studentów kierunków technicznych.

  Plan wykładów Moc technologii na AGH:

  23 maja – Technologie informatyczne w przemyśle

  30 maja – Przyjazna robotyka

  13 czerwca – Inteligentne systemy sterowania

  Do tej pory, w ramach cyklu, 9 maja odbył się wykład pt. Optymalizacja Just-In-Time