Portal element14 – społeczność internetowa dla projektantów elektroniki i źródło informacji technicznych w jednym

    Element14 to nowy portal internetowy, który został stworzony z myślą o projektantach elektroniki. Portal www.element-14.com stanowi bogate źródło informacji technicznych i jest szczególnie przydatny dla tych projektantów, którzy poszukują niezależnej i niekomercyjnej wiedzy potrzebnej im do tworzenia nowych projektów i tym samym do rozwoju ich potencjału. element14 w przeciwieństwie do innych technicznych portali inernetowych używa funkcjonalności strony internetowej 2.0, dzięki czemu możliwa jest interakcja, współpraca oraz wymiana informacji pomiędzy jego użytkownikami.

    Element14 zapewnia inżynierom na całym świecie dostęp do ogromnego zasobu informacji na temat najnowszych produktów i narzędzi do projektowania. Dodatkowym atutem portalu jest możliwość współpracy projektantów nad nowymi technikami projektowania lub poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych w danej dziedzinie oraz wymiana opinii z ekspertami w danej dziedzinie.

    Użytkownicy portalu posiadają swój własny login pozwalający im na dostosowanie strony głównej do ich potrzeb, wybierając aplikacje, których używają najczęściej. Mogą również korzystać z funkcji Google Translate, która sprawia, że bariery językowe przestają istnieć. Projektanci posługujący się różnymi językami mogą rozmawiać ze sobą w czasie rzeczywistym i tym samym w pełni wykorzystać potencjał społeczności internetowej element14.

    – Portal element14 jest poszukiwanym przez projektantów elektroniki źródłem wiedzy – powiedział Kevin Yapp, szef Biura Innowacji Premier Farnell, organizacji stojącej za elementem14.

    www.element-14.com