Pożar zbiornika na terenie PKN Orlen; nikt nie ucierpiał

  Na terenie zakładu głównego PKN Orlen w Płocku doszło w środę do pożaru jednego ze zbiorników. Pożar szybko ugaszono, nikt nie ucierpiał. Przyczyny pożaru zbada specjalna komisja – poinformowało PAP biuro prasowe płockiego koncernu.

  PKN Orlen podał w komunikacie, że pożar wybuchł na zbiorniku z pozostałościami węglowodorów, należącym do spółki zależnej Orlen Eko w środę około godz. 17.

  „Na miejsce zostały natychmiast skierowane jednostki zakładowej straży pożarnej, które w ciągu pół godziny skutecznie ugasiły pożar. Zgodnie z trybem postępowania, przyczyny wydarzenia ustali specjalna komisja” – poinformował płocki koncern.

  W komunikacie PKN Orlen zaznaczono, że „w wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany”.

  Spółka Orlen Eko istnieje od 2004 r. Wspiera podmioty z grupy kapitałowej PKN Orlen w zakresie racjonalizacji gospodarowania odpadami, w tym poprzez ich poddawanie operacjom odzysku i unieszkodliwiania. W ciągu roku Orlen Eko zagospodarowuje w ten sposób średnio około 50 tys. ton odpadów.

  Siedziba spółki Orlen Eko, a także wszystkie należące do niej instalacje, położone są na terenie zakładu produkcyjnego PKN Orlen w Płocku.