P.P.H.U. „Komprex” – IR UNIGY — spojrzenie w przyszłość — stworzona, by obniżać koszty

  Nowa sprężarka o nazwie „UNIGY”,  o mocy w zakresie 5,5 – 11 kW, charakteryzuje się niespotykaną dotąd konstrukcją i technologią wykonania, pozwalającą osiągnąć najwyższą wydajność i niezawodność spośród produktów w tej klasie wielkości obecnych na rynku. Została skonstruowana w celu zapewnienia niezawodności i zmniejszenia kosztów użytkowania systemów sprężonego powietrza w średnich i małych zakładach.

  Wykorzystując sprężarkę UNIGY można uzyskać znaczące oszczędności. Koszty zakupu są stosunkowo niskie, okresy między kolejnymi serwisami wydłużone, a konsumpcja energii ograniczona dzięki dokładnemu dopasowaniu chwilowej wydajności sprężarki do zapotrzebowania na powietrze.

  UNIGY jest sprężarką pracującą bardzo cicho (67 dBA), dzięki czemu może być ustawiona w pobliżu miejsc poboru sprężonego powietrza, nawet jeśli pracują tam ludzie. W ten sposób można obniżyć koszty instalacji oraz straty ciśnienia związane z przesyłaniem powietrza długimi przewodami. Ponieważ sprężarka jest całkowicie zautomatyzowana i łatwa w obsłudze, nie angażuje pracowników i gwarantuje prawidłową reakcję na zmienne zapotrzebowanie.

  Wyglądem zewnętrznym UNIGY nie różni się od innych sprężarek dostępnych na rynku. Wewnątrz jednak różnice są zdecydowane: jest zbudowana zgodnie z najnowszą na rynku koncepcją technologiczną, tzw. SPI (Smart Package Integration).

  Wyjątkową efektywność zapewnia sprężarce UNIGY system IntelliDrive – napęd składający się z wysokoobrotowego silnika indukcyjnego ze zintegrowanym falownikiem i systemem regulacji obrotów, a co za tym idzie – wydajności, w zależności od potrzeb sieci sprężonego powietrza. Niezwykłą cechą sprężarki UNIGY jest jej możliwość przeobrażenia się (w kilka minut) z jednostki mocy nominalnej 5,5 kW w sprężarkę 7,5 albo 11 kilowatową i odwrotnie. 

  W marcu br., w trakcie Międzynarodowych Targów Rzemieślniczych w Monachium, sprężarka UNIGY firmy Ingersoll – Rand została wyróżniona nagrodą ministra przemysłu i pracy Niemiec „Za najlepszą innowację na Rok 2004”.

  Na targach HPS 2004 firma „KOMPREX” otrzymała medal za sprężarkę śrubową IR UNIGY, szczególnie za rozwiązanie o szerokim zakresie zastosowania dla MŚP.

  www.komprex.com.pl