PR – grzejniki płytowe wypełnione olejem, IP65

Elektryczne grzejniki olejowe typ PR IP 65 wypełnione są przyjaznym dla środowiska olejem mineralnym, który jest ogrzewany za pomocą elementu grzejnego. Do sterownia pracą grzejnika polecamy termostat zewnętrzny. Element grzejny, w momencie kiedy  zostanie osiągnięta określona temperatura w ogrzewanym pomieszczeniu, zostaje wyłączany przez zewnętrzny termostat. Następuje powolne ochładzanie oleju w grzejniku podczas gdy olej cały czas oddaje jeszcze zgromadzone podczas pracy ciepło.

Grzejnik olejowy IP65

Grzejniki są wodoodporne i pyłoodporne, posiadają stopień ochrony IP65, polecamy je do stosowania w otoczeniu zagrożonym pożarem, takim jak budynki przemysłowe i rolnicze.

Grzejniki charakteryzują się:

  • prostym montażem, łatwą konserwacją i  długą żywotnością 
  • równomierną temperaturą na całej powierzchni grzejnika
  • bezpieczeństwem użytkowania, bez ryzyka pożaru (temperatura powierzchni maksymalnie 80 ° C
  • cichą pracą, nie ma ruchomych części
  • są bryzgoszczelne
  • nie gromadzą kurzu i są łatwe do utrzymania czystości

Grzejniki PR IP65 dostarczamy w komplecie z uchwytami i puszką przyłączeniową. Grzejniki wyposażone są w ogranicznik temperatury, lecz nie posiadają termostatu i wyłącznika.

Obudowa grzejników posiada trwałą powłokę lakierniczą w kolorze RAL 9010 biały. Grzejniki nie mogą być stosowane w środowisku z agresywnymi wyziewami. W takich przypadkach należy stosować grzejniki ze stali kwasoodpornej lub nierdzewnej RRH,  RRH-V4A lub WD.

Dostępne moce grzejników  od 500W do 1500W.

Tom-El Grzejniki przemysłowe
www.tom-el.com.pl
www.grzejniki-przemyslowe.com.pl