PROTECH’09 za nami

  Wczoraj we Wrocławiu zakończyły się piąte Międzynarodowe Targi Produkcji i Technologii PROTECH.

  Podczas tegorocznych targów zadebiutował cykl związany z energią – ENERGOTECH. Przedstawiciele firm oraz uczelni skupili się na takich tematach, jak: oszczędzanie energii, jej racjonalne wykorzystanie, diagnostyka sieci i urządzeń itp. Jednym z najciekawszych był temat „Systemy sieciowe – technologie energooszczędne i poszanowanie energii”, zaprezentowany przez naszego współpracownika – dra inż. Andrzeja Ożadowicza z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

  Kolejnym ważnym cyklem seminariów prezentowanych na tegorocznym PROTECH-u był ROBOTECH, przeznaczony dla inżynierów automatyków, w szczególności zajmujących się robotami przemysłowymi. W trakcie semnarium odbyły się takie prezentacje jak: „Szybkie prototypowanie układów regulacji i przetwarzania sygnałów w mechatronice”, którą poprowadził dr inż. Krzysztof Pietrusewicz z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz „Innowacyjny sposób montażu silników liniowych w konwencjonalnej frezarce 3-osiowej” mgra inż. Tomasza Okulika z Centrum Mechatroniki ZUT w Szczecinie.

  Równolegle odbywały się prezentacje w cyklach SYSTECH (pod patronatem MSI Polska) oraz MAINTECH (pod patronatem miesięcznika Inżynieria i Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych).

  Wkrótce zamieścimy obszerniejszą relację z V Międzynarodowych Targów Produkcji i Technologii PROTECH wraz ze zdjęciami oraz filmami z imprezy.

  Serdecznie zapraszamy!