Przejęcie Jäger Automobil-Technik przez Parker Hannifin

  Firma Parker Hannifin Corporation, światowy lider technologii napędów i sterowania, ogłosiła przejęcie z dniem 1 lipca 2016 roku spółki Jäger Automobil Technik GmbH. Dotychczas należała ona do holdingu Arnold Jäger, a obecnie zostanie włączona do Parker Engineered Materials Group. Grupa Jäger jest pionierem technologii bezpośredniego łączenia gumy i tworzyw sztucznych; odegrała też wiodącą rolę w opracowaniu technologii formowania wtryskowego 2K. 

  Dr Andreas Jäger (w środku) przekazuje stery nowym prezesom zarządu: wspólną odpowiedzialność za spółkę Parker Hannifin Auto-Tech Composites GmbH przejmują Joachim Salewski (po lewej) i Thomas Ottawa (po prawej). Salewski zajmował analogiczne stanowisko w Jäger Automobil Technik od 2009 roku.

  Jäger Automobil-Technik GmbH specjalizuje się w opracowywaniu i produkcji elementów formowanych z gumy i tworzyw sztucznych (w pełni elastomerowych oraz kompozytowych) i zyskała międzynarodową renomę dzięki wkładowi, jaki wniosła w rozwój dwuskładnikowej technologii wtryskowej. Do jej zastosowań w motoryzacji należą: wewnętrzne panele drzwiowe, systemy dachowe, nadwozia i elementy wyposażenia zewnętrznego oraz komponenty przestrzeni silnikowej. Spółka zatrudnia około 250 osób w dwóch oddziałach w Niemczech (Osterode i Hildesheim) i jednym w Polsce (Gryfino).

  Współpraca Grupy Jäger i Parkera trwała od dawna i była niezwykle owocna. Celem włączenia Jäger Automobil-Technik w strukturę Parker Hannifin Corporation jest dalsze wzmocnienie rozwoju obu firm na ważnym rynku motoryzacyjnym. Dzięki swej globalnej obecności, Parker Hannifin Engineered Materials Group będzie w stanie zapewnić wszechstronne i skuteczne wsparcie klientom OEM Grupy Jäger na poziomie lokalnym na całym świecie.

  Akwizycja Jäger Automobil-Technik pozwoli także na poszerzenie obecnie posiadanej przez Parker wiedzy na temat dwuskładnikowego formowania wtryskowego. Po zrealizowaniu planowanych inwestycji, jednostka biznesowa Parker Engineered Materials Group zyska w przyszłości status Centrum Doskonałości w dziedzinie tej technologii. 

  Jäger Automobil-Technik zostanie wcielona do Prädifa Technology Division, która należy do Parker Engineered Materials Group. Siedziba główna Prädifa Technology Division mieści się w Bietigheim-Bissingen; jednostka posiada także oddziały w Niemczech, Belgii, Czechach, Danii, Włoszech i Szkocji.

  – Z radością witamy zespół Jäger Automobil-Technik w rodzinie Parkera. Będziemy wzajemnie uzupełniać i poszerzać naszą wiedzę i doświadczenie, co pozwoli nam oferować jeszcze bardziej wszechstronne i efektywne usługi naszym klientom z sektora motoryzacyjnego, a także wzmocnić naszą pozycję na tym ważnym rynku – powiedział Thomas Ottawa, Dyrektor Generalny Prädifa Technology Division.