Na targach CES 2017 w Las Vegas, które odbędą się w dniach 5 – 8 stycznia 2017, koncern Bosch pokaże, jak dzięki integracji przedmioty mogą stać się towarzyszami i asystentami we wszystkich obszarach życia. Przedsiębiorstwo technologiczno-usługowe zademonstruje innowacyjne rozwiązania w dziedzinach Smart Home, Smart City, Connected Mobility, Przemysł 4.0 oraz technologia czujników, dzięki którym codzienne życie staje się łatwiejsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze.
Przemysł 4.0: integracja ludzi, maszyn i obiektów w czasie rzeczywistym
IoT Gateway: dzięki rozwiązaniu IoT Gateway Bosch może zaoferować zalety przemysłu zintegrowanego także operatorom starszych maszyn, które nie są wyposażone w komponenty, których wymaga produkcja zintegrowana, takie jak czujniki, oprogramowanie czy połączenie z systemem IT przedsiębiorstwa. System zintegrowany łączy w sobie technologię czujników, oprogramowanie oraz system sterowania produkcją przystosowany do IoT. Umożliwia on nadzorowanie statusu maszyn.
Roboty asystujące (APAS): na targach CES Bosch zaprezentuje robota APAS, automatycznego asystenta produkcji, umożliwiającego osiągnięcie większej elastyczności i wydajności produkcji. Robot przejmuje zadania forsowne, niebezpieczne lub monotonne. Jest zazwyczaj stosowany w produkcji, a jego specjalnością jest ścisła współpraca z człowiekiem. Podczas targów robot będzie serwował kawę i watę cukrową na głównym stoisku Bosch w Sands Expo. Dzięki specjalnej powłoce wyposażonej w czujniki robot rozpoznaje zbliżanie się człowieka, a gdy ten podejdzie zbyt blisko, robot przerywa wykonywane czynności.
Możliwości wykorzystania Augmented Reality i Live Streaming w produkcji: podczas serwisowania maszyn takich, jak APAS, pracownicy otrzymają wsparcie, które zapewniają nowe rozwiązania w dziedzinie Augmented Reality (rzeczywistość rozszerzona), jakie oferuje firma Bosch. Informacje cyfrowe, np. prezentacja danych technicznych, będą uzupełniać nagrania na żywo. Serwisant nie musi otwierać automatycznego asystenta produkcji, aby zobaczyć jego wnętrze, obejrzy je na szczegółowym obrazie – podczas targów pokazana zostanie symulacja usterki wskutek zerwania przewodu. Animacje z instrukcjami dotyczącymi naprawy prowadzą użytkownika krok po kroku przez proces naprawy. Dzięki temu nawet serwisanci nieposiadający specjalistycznej wiedzy będą mogli szybko wykryć i usunąć usterkę. Dzięki usługom Video Analysis Services firmy Bosch pracownicy będą mogli zwizualizować procesy produkcyjne także zdalnie. Nagrania można wykorzystać później w procesie Data Mining, np. do analizy długoterminowej sporadycznie pojawiających się usterek.
Źródło: Bosch