Przemysłowe rzepy

Szybszy montaż elementów, mocne połączenie oraz estetyczna powierzchnia? Z samoprzylepnymi rzepami przemysłowymi 3M Dual Lock to możliwe. Produkt firmy 3M stanowi alternatywę dla śrub, wkrętów, zatrzasków i innych tradycyjnych metod łączenia elementów. Rzepy Dual Lock mogą być z powodzeniem stosowane zarówno przez producentów przemysłowych, jak i klientów indywidualnych, w szczególności kierowców różnego typu pojazdów.

Samoprzylepne rzepy przemysłowe 3M Dual Lock to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w przemyśle, gdy zachodzi potrzeba wykonania mocnego połączenia z jednoczesnym zapewnieniem okresowego demontażu połączonych elementów (np. panele, osłony czy pokrywy) lub tymczasowego mocowania (np. czasowe oznakowanie lub montaż elementów). Rzepy 3M Dual Lock w wersji z klejem akrylowym typu VHB są również niezastąpione do mocowania różnego rodzaju akcesoriów audio i elektroniki w samochodach, np. zestawów CB radia lub taksometrów. Co ważne, przy stosowaniu rzepów na nasłonecznionych powierzchniach klej akrylowy typu VHB jest odporny na działanie wysokiej temperatury, do jakiej nagrzewa się wnętrze pojazdu, oraz nie degraduje się pod wpływem promieniowania UV.

– Tajemnicą innowacyjnej technologii Dual Lock są setki mikrozaczepów w kształcie grzybków, gęsto rozmieszczonych na powierzchni samoprzylepnej taśmy z tworzywa sztucznego. Dzięki produktom 3M połączenie materiałów jest 12 razy mocniejsze niż w przypadku konwencjonalnego rzepu typu haczyk-pętelka stosowanego w obuwiu czy torbie na laptopa. Nawet w warunkach wymagających wielokrotnego odpinania rzepów – mówi Małgorzata Gawryś, specjalista marketingu taśm klejących i klejów przemysłowych 3M. – Użycie rzepów przemysłowych 3M eliminuje także konieczność wiercenia otworów pod śruby, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych metod montażu. Dodatkowo, w razie błędu w montażu rzepy mogą być powtórnie wykorzystane.

Z myślą o użytkownikach indywidualnych 3M Poland przygotowała małe opakowania rzepów – torebki „trial bag”. Zestaw zawiera dwa odcinki rzepu Dual Lock o długości 3 metrów. Pomniejszone opakowanie swobodnie mieści się w skrytce samochodowej, szafce lub w skrzynce na narzędzia.

W formie „trial bag” dostępny jest także najnowszy rzep samoprzylepny 3M Dual Lock SJ 3870. Rzep ten ma warstwę klejącą, wykonaną ze specjalnie modyfikowanego kleju akrylowego typu VHB, który charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do wielu materiałów (w tym także tworzyw sztucznych) oraz dopasowaniem do sztywnych i nieregularnych powierzchni.

Rzep 3M Dual Lock SJ 3870 poza standardowym oczyszczeniem i odtłuszczeniem elementów, na które będzie naklejony, nie wymaga specjalnego przygotowania powierzchni.

www.3m.pl