Nowe perspektywy w zarządzaniu energią w produkcji

Siemens rozszerzył funkcjonalność swoich systemów do zarządzania energią w przemyśle. Oprogramowanie SIMATIC PowerRate, które mierzy i monitoruje wartości energii w produkcji, w nowej wersji 4.0 pracuje również ze sterownikami SIMATIC S7-315 i rozwiązaniami z wykorzystaniem komputerów PC z systemem SIMATIC WinAC RTX 2010.

W nowej wersji oprogramowanie SIMATIC PowerRate, mające już zastosowanie dla systemu wizualizacji SIMATIC WinCC i systemu sterowania procesami SIMATIC PCS 7, wykonuje również zadania związane z zarządzaniem poborem energii w prostszych aplikacjach.

Kreator konfiguracji zwalnia użytkowników z wykonywania bardziej skomplikowanych prac planistycznych, redukując znacząco nakłady związane z inżynierią. Ponadto użytkownicy mogą teraz wybrać pomiędzy domyślnym układem interfejsu użytkownika lub dowolnie konfigurowalnym ekranem wizualizacyjnym.

Program narzędziowy B.Data w najnowszej wersji 5.2, który umożliwia optymalizację kosztów energii oraz efektywne i przejrzyste zarządzanie, może być również używany w systemach operacyjnych Windows Server 2008 oraz Windows 7.

Licencja Oracle obowiązująca wcześniej dla programu narzędziowego B.Data nie jest już wymagana i użytkownik czerpie korzyści ze znacznie tańszego i prostszego modelu licencjonowania.

www.siemens.com/simatic-powerrate