Przenośny miernik zawartości tlenu rozpuszczonego

Nowy przenośny analizator tlenu METTLER TOLEDO zapewnia wygodny monitoring on-line

Trwały i niezawodny przenośny analizator tlenu InTap METTLER TOLEDO jest dedykowany dla przemysłu piwowarskiego, przemysłu soków i napojów oraz energetycznego.

Analizator InTap pobiera próbki oraz wykonuje w nich pomiar tlenu rozpuszczonego i tlenu w fazie gazowej w trybie on-line, umożliwiając sprawowanie skutecznej kontroli nad przebiegiem procesu produkcji piwa, soków i napojów oraz przemyśle energetycznym.

Analizator można również wykorzystać do kalibracji procesowych czujników tlenu rozpuszczonego. Interfejs komunikacyjny Bluetooth pozwala przesyłać dane kalibracyjne bezpośrednio do czujników procesowych. Unika się w ten sposób ryzyka popełnienia błędu podczas ręcznego przenoszenia danych.

Właściwości i zalety:
• Wewnętrzny optyczny czujnik tlenu rozpuszczonego do szybkich i dokładnych pomiarów
• Obsługa przy pomocy ekranu dotykowego
• Duży wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości gwarantuje dobrą widoczność nawet z większej odległości
• Obudowa o stopniu ochrony IP67 zapewnia odporność analizatora w wilgotnych warunkach operacyjnych
• Gromadzenie danych dla maksymalnie 99 punktów pomiarowych

Dokładność analizatora InTap jest porównywalna z dokładnością systemu pomiarowego składającego się z przetwornika i podłączonego do niego czujnika procesowego, stąd analizator może tymczasowo zastąpić czujnik procesowy, gdy zachodzi konieczność poddania go czynnościom konserwacyjnym.

Analizator InTap jest przenośnym systemem pomiarowym, a zatem w małym zakładzie można go wykorzystać do pomiarów on-line tlenu rozpuszczonego, odstępując jednocześnie od wykonywania pomiarów laboratoryjnych.