Rafamet sprzeda dwie tokarki za 4,4 mln euro

  Dwie duże tokarki karuzelowe Rafamet dostarczy do fabryki Famet z Kędzierzyna-Koźla. Wartość kontraktu to 4,4 mln zł. – Niecodziennie, a szczególnie na rynku krajowym, znajdują się klienci, którzy kupują dwie tak duże maszyny jednocześni – komentuje transakcję Rajmund Jarosz, Sales Manager w firmie Rafamet.

  Fabryka Aparatury i Urządzeń Famet z Kędzierzyna-Koźla zamówiła w Rafamecie dostawę, montaż i uruchomienie dwóch sterowanych numerycznie tokarek karuzelowych typu KCI 500/700 N. Wartość kontraktu wynosi 4,4 mln euro.

  – Można powiedzieć, że jest to górna półka maszyn w naszym asortymencie produkcji, jeśli chodzi o tokarki karuzelowe, biorąc pod uwagę ich wielkość jak i zaawansowanie technologiczne. Niecodziennie, a szczególnie na rynku krajowym, znajdują się klienci, którzy kupują dwie tak duże maszyny jednocześnie – mówi Rajmund Jarosz, Sales Manager w firmie Rafamet.

  Fabryka Urządzeń i Aparatury Famet już po raz drugi została klientem Rafamet. Pierwszą maszynę z Kuźni Raciborskiej zakupiła dwa lata temu. Była to tokarka karuzelowa typu KCI 600/700 N.

  FUiA Famet działa w obszarze energetyki odnawialnej, szeroko pojętym przemyśle chemicznym i metalowym. Projektuje i produkuje urządzenia przeznaczone dla różnych branż przemysłowych w Polsce i za granicą. Zamówione w Rafamecie maszyny mają szerokie spektrum możliwości obróbkowych. Służą przede wszystkim do obróbki skrawania wielkogabarytowych detali, których ciężar może dochodzić nawet do 100 ton. Ich zakup był możliwy dzięki projektowi unijnemu, w którym bierze udział firma z Kędzierzyna-Koźla. Maszyny mają trafić do klienta do 31 października 2012 r.

  Autor: www.wnp.pl