Regał windowy VERTIMAG

Automatyczny regał VERTIMAG to nowoczesne rozwiązanie do magazynowania i komisjonowania, gwarantujące bardzo wysoką wydajność pracy. Zapewnia maksymalne wykorzystanie wysokości magazynu oraz ograniczenie kosztów magazynowania. VERTIMAG działa zgodnie z zasadą „towar do człowieka” i pozwala zaoszczędzić nawet do 90% powierzchni dzięki pionowej konstrukcji.

Jest to regał automatyczny, w którym przechowywane towary składowane są na tacach rozmieszczonych w dwóch rzędach regałów, pomiędzy którymi porusza się winda. Tace rozmieszczane są w obu rzędach regałów w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać wysokość regału windowego (system dokonuje pomiaru wysokości towaru znajdującego się na tacy i wyszukuje najbardziej odpowiednie miejsce do składowania tacy). Dzięki zastosowaniu regału windowego VERTIMAG uwalniamy powierzchnię magazynową, którą można wykorzystać do innych celów. Wysoką efektywność można uzyskać zwłaszcza w przypadku składowania elementów płaskich lub niewysokich opakowań zbiorczych – wolne przestrzenie, których nie da się uniknąć w przypadku składowania towarów na konwencjonalnych regałach półkowych w regale windowym zostają zredukowane praktycznie „do zera”.

Regał VERTIMAG to idealne rozwiązanie do składowania towarów o różnych rozmiarach, masie i objętości z nośnością do 990 kg na półkę. Zastosowana technologia elastycznej wysokości pozwala na dopasowanie układu półek do aktualnie przechowywanych towarów, gwarantując maksymalne wykorzystanie przestrzeni.
Regał jest łatwy w obsłudze, wyposażony w ergonomiczny panel dotykowy lub monitor LCD z klawiaturą. Oprogramowanie, za pomocą którego operator komunikuje się z regałem posiada czytelny i intuicyjny interfejs. System nie tylko wskazuje miejsce, w którym dany towar jest przechowywany, ale również dba o to, aby obciążenie tacy było równomierne.
W regale VERTIMAG zastosowano innowacyjny system Ergo-Tech, pozwalający na szybkie pobieranie towarów i osiągnięcie jeszcze wyższej wydajności niż w standardowych rozwiązaniach regałów windowych.
Zastosowane w regale oprogramowanie umożliwia bieżącą kontrolę stanów magazynowych. Istnieje możliwość ustawienia minimalnego poziomu dla poszczególnych zapasów, poniżej którego aktywowany jest system automatycznych powiadomień przypominających o konieczności uzupełnienia wyczerpującego się zapasu.

Rozwiązanie VERTIMAG wyposażone zostało również w system odzyskiwania energii.
System ten charakteryzuje wysoka elastyczność dzięki zastosowaniu szeregu opcji dodatkowych. Do opcji dodatkowych należy wspierający kompletację system świetlny, który wspomaga operatora podczas wykonywania operacji. Wpływa to na szybkość pracy, redukcję błędów i brak konieczności czasochłonnego wdrażania pracownika.
Regał VERTIMAG został stworzony z myślą o bezpieczeństwie operatora oraz składowanych towarów. Dostęp do systemu posiadają tylko upoważnione osoby. Dodatkowo praca operatora jest wspierana przez fizyczne i elektroniczne bariery, które zapewniają bezpieczeństwo człowieka.

System VERTIMAG dzięki swojej modułowej budowie jest łatwy do zaimplementowania prawie w każdym miejscu wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Przeznaczony jest przede wszystkim do przechowywania narzędzi, części zamiennych, półwyrobów w magazynach buforowych, przy-produkcyjnych, gdzie jest do zagospodarowania niewielka przestrzeń.