Rentathlon 2007

    Spotkanie przedstawicieli firmy Atlas Copco z klientami reprezentującymi niemal wszystkie kontynenty odbyło się w Antwerpii. Uczestniczyli w nim także goście z Polski. Atlas Copco to międzynarodowy koncern wywodzący się ze Szwecji. Zajmuje się produkcją różnego rodzaju maszyn i urządzeń, z których najbardziej znane to kompresory, agregaty prądotwórcze, narzędzia przemysłowe, maszyny budowlane oraz urządzenia dla górnictwa. Firma ma 15 fabryk na świecie (m.in. w Chinach, Indiach, USA), z czego największa – produkująca agregaty prądotwórcze i sprężarki – znajduje się w Belgii, w okolicach Antwerpii.

    Spotkanie w Antwerpii zorganizował dział zajmujący się wynajmem kompresorów. Jest to podstawowa usługa polskiego oddziału firmy – Atlas Copco Polska. Urządzenia te stosowane są powszechnie w wielu dziedzinach przemysłu, w budownictwie, transporcie. Zakup takiego urządzenia nie zawsze się opłaca – często racjonalniejszym posunięciem jest jego wynajem, zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych. Dzięki temu nie ma potrzeby zamrażać kapitału na urządzenia rezerwowe, troszczyć się o serwis i utrzymanie – Atlas Copco przejmuje na siebie wszelkie sprawy związane z wypożyczaniem maszyny, łącznie z transportem na miejsce.

    Firma oferuje sprężarki zarówno olejowe, jak i bezolejowe, gwarantujące sprężone powietrze bez nawet minimalnych zawartości oleju (co wymagane jest m.in. w produkcji branży spożywczej). W spotkaniu uczestniczył Horst Wasel, prezes Specialty Rental Division, obecny był także dyrektor Atlas Copco Polska – Bon Van Wijnen.

    Pierwszego dnia odbyła się prezentacja firmy, jej osiągnięć oraz nowych produktów, natomiast drugiego dnia uczestnicy zwiedzili fabrykę zajmującą się produkcją agregatów prądotwórczych oraz sprężarek, zlokalizowaną niedaleko Antwerpii.

    (tk)