Nowy termin, nowa formuła, nowe wyzwania

  XVI Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2008 oraz VI Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego, Energetyki i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2008 odbędą się 20–22 lutego 2008 r. w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI – po raz pierwszy w nowym terminie. Zmiana jest reakcją na istniejące trendy rynkowe oraz potrzeby wystawców. Zmieniono także formułę targów z konsumenckich na bardziej biznesowe.

  – Dotychczasowy, wrześniowy termin sprawdzał się w czasie, kiedy targi miały charakter imprezy głównie konsumenckiej – mówi Marek Orłowski, prezes Agencji SOMA, organizatora targów. – Ponieważ jednak oczekiwania wystawców idą w kierunku stricte biznesowym, termin zmieniono na lutowy, jako najlepszy okres na przedstawienie nowych wzorów i rozwiązań na nadchodzący sezon. Luty o wiele bardziej sprzyja spokojnemu zaprezentowaniu oferty i nawiązywaniu współpracy z nowymi kontrahentami. W terminie wrześniowym natomiast zostaną zorganizowane targi meblowe IDEALNY DOM I WNĘTRZE.

  Co nas czeka?

  Poza atrakcjami, które na stałe towarzyszą targom, takimi jak konkurs na Najlepsze Stoisko czy Najlepszy Wyrób Targów, organizatorzy szykują wiele innych ciekawych szkoleń, warsztatów i konferencji z udziałem uznanych autorytetów zarówno z branży oświetleniowej, jak i energetycznej. Ze względu na zbliżające się wielkimi krokami Euro 2012 w ramach Targów ŚWIATŁO odbędą się warsztaty dla specjalistów na temat architektury i oświetlenia obiektów sportowych, a także dyskusja na temat projektowania i oświetlenia obiektów, które powstaną w Polsce w związku z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Wśród organizatorów wydarzenia znajdują się: Izba Architektów RP, Stowarzyszenie Architektów Polskich, Agencja SOMA, pracownia projektowa ATJ Architekci z Warszawy, która ma na koncie projekt najnowocześniejszego stadionu piłkarskiego w Polsce (w Kielcach), a patronem medialnym wydarzenia jest magazyn Architektura i Sport.

  W ramach Targów ELEKTROTECHNIKA zostanie natomiast zorganizowana prezentacja „Innowacje w energetyce”. Większość istniejących w Polsce obiektów energetycznych wymaga w najbliższych latach modernizacji zarówno pod kątem zastosowania nowoczesnych technologii, jak i rozwiązań ekologicznych. W organizację imprezy włączył się Związek Pracodawców Prywatnych Energetyki, a także Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza oraz Przedsiębiorstwo Badawczo-Wdrożeniowe OLMEX. Patronat nad prezentacją objęła m.in. Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych LEWIATAN.

  Dla każdego coś miłego

  Podczas lutowej edycji nie zabraknie imprez, które na stałe wpisały się w tematykę targów ŚWIATŁO i ELEKTROTECHNIKA, np. szkolenie dla inżynierów elektryków organizowane wspólnie z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa. Ze względu na ogromną liczbę zainteresowanych szkolenie będzie rozłożone na dwa dni. Stowarzyszenie Elektryków Polskich zorganizuje konferencję, której głównym tematem będzie bezpieczeństwo instalacji elektrycznych.

  Z roku na rok coraz większą popularność zdobywa kurs szkoleniowy dla branży hotelarskiej. Podczas lutowego spotkania omawiane będą zagadnienia związane z oświetleniem obiektów hotelowych: podjazdów, tarasów, pomieszczeń recepcyjnych i konferencyjnych, a także dróg ewakuacyjnych. Podczas wrześniowych targów wzrok zwiedzających i wystawców przykuwała wystawa pokonkursowa „Światło dla…”. Młodzi twórcy na kartach katalogowych firmy OSRAM zaprojektowali oprawy oświetleniowe. Ich projekty zostały wcielone w życie, a następnie zaprezentowane szerokiej publiczności. Pomysł spodobał się nie tylko studentom, ale także specjalistom i producentom, dlatego organizatorzy zdecydowali się na ogłoszenie w lutym drugiej edycji konkursu.

  Szczegółowe informacje www.lightfair.pl i www.elektroinstalacje.pl