RS Components rozpoczyna bezpośrednią działalność na polskim rynku

    Firma RS Components, dotychczas działająca za pośrednictwem dystrybutorów, rozpoczęła bezpośrednią sprzedaż w Polsce, Czechach i na Węgrzech. Oferta firmy obejmuje każdy rodzaj komponentów z zakresu elektryki, elektroniki, mechaniki, elektromechaniki, transmisji danych, sterowania procesami. Wszystkie produkty są gotowe do wysyłki w ciągu 24 godzin na terenie Polski.

    Oferta firmy to ponad 500 tys. produktów, ponad 2 tys. marek – m.in. takich firm jak Phoenix Contact, Schneider Electric, SMC, Siemens, ABB, Fluke, Tektronix, Texas Instrument, Agilent, Testo. Ostatnio RS Components wprowadziła do sprzedaży oscyloskopy Tektronix z rodziny TDS2000C. Są to oscyloskopy cyfrowe, które charakteryzują się najlepszymi warunkami gwarancyjnymi na rynku (gwarancja dożywotnia). Intuicyjne menu, trwałość i dokładność wykonywanych pomiarów sprawiają że jest to doskonałe narzędzie pomiarowe.

    Firma RS powstałą w Wielkiej Brytanii w 1937 r. RS jest obecnie wiodącym w Europie dystrybutorem części elektronicznych, elektrycznych i przemysłowych. Dostarczając produkty RS dysponuje najlepszymi rozwiązaniami, dostępnością produktów od ręki z magazynu, prostym i precyzyjnym procesem składania zamówień oraz możliwością dostarczenia potrzebnych produktów już następnego dnia po złożeniu zamówienia. Zamówienia składane są za pomocą strony internetowej rspoland.com lub http://pl.rs-online.com.

    RS Components jest spółką należącą do grupy Electrocomponents plc – światowego dystrybutora podzespołów i komponentów oraz produktów dla działów utrzymania ruchu. Grupa zaopatruje 1,5 mln klientów za pośrednictwem przedstawicielstw w 27 krajach oraz 17 centrów dystrybucji. Grupa osiąga obroty w wysokości ponad 972 mln GBP i jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

    Stoisko RS Components na targach Automaticon znajduje się w hali 4 – N7/P6.