RS Components wprowadza przemysłowe wideoskopy do zastosowań podczas inspekcji sprzętu

Wysokiej rozdzielczości wideoskopy o stopniu ochrony IP68, zaprojektowane z myślą o wykrywaniu i usuwania usterek związanych z utrzymaniem ruchu i kontroli jakości w trudnych warunkach

RS Components (RS), światowy dystrybutor wielokanałowy, wprowadziło dwa wytrzymałe wideoskopy diagnostyczne firmy Fluke, które są przeznaczone są dla inżynierów utrzymania ruchu i innych profesjonalistów, którzy muszą przeprowadzać inspekcje sprzętu i diagnozować problemy w wielu różnych zastosowaniach przemysłowych.

Nowe wytrzymałe wideoskopy Fluke DS701 i DS703 FC oferują wysoką rozdzielczość, odpowiednio 800 x 600 i 1200 x 720. Kluczowe cechy obejmują: sondy o wysokiej rozdzielczości, które są dostarczane z kamerami z podwójnym widokiem umożliwiającymi rejestrację filmów i zdjęć w trudno dostępnych miejscach, 7-calowe ekrany LCD oraz sondy i kamery o stopniu ochrony IP68 zabezpieczone przed strugami pyłu i wody.

Wideoskopy oferują funkcję powiększenia makro-mikro oraz technologię „Up is Up®” firmy Fluke umożliwiającą obracanie ekranu w celu zapewnienia lepszego podglądu. Intuicyjny interfejs użytkownika oferuje również proste w obsłudze przyciski. Oba przyrządy zostały skonstruowane tak, aby wytrzymać upadek z wysokości 2 m. Są one dostarczane z futerałem ochronnym z pianki EVA, paskiem na rękę oraz kablami HDMI i USB.

Typowe docelowe zastosowania obejmują: kontrolę powierzchni łożysk i smarowania w środowiskach produkcyjnych, konserwację samolotów i kontrolę jakości w przemyśle motoryzacyjnym oraz zadania konserwacji wykonywane w ciężkich warunkach, takie jak kontrola zatkanych rurociągów czy korozji wirników.

Kluczem do tego typu zastosowań kontrolnych są wytrzymałe i mocne wideoskopy o wysokiej rozdzielczości, które zapewniają wyraźny obraz na temat stanu wewnętrznych komponentów w urządzeniach i innych systemach elektrycznych, umożliwiając w ten sposób profesjonalistom szybką i łatwą identyfikację problemów oraz planowanie konserwacji zapobiegawczych w celu uniknięcia kosztownych przestojów systemu.

Wideoskopy Fluke DS701 i DS703 FC są obecnie dostępne w RS w regionach EMEA oraz Azja-Pacyfik.


Źródło: RS Components