Ruszyła budowa Centrum Logistycznego Hondy w Pniewach

    Wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego Centrum Logistycznego w Pniewach. Honda wybuduje obiekt o powierzchni 20 000 m2 dla zapewnienia dostaw części zamiennych na terenie Polski, krajów nadbałtyckich oraz wschodniej i północnej części Niemiec. Budynek został zaprojektowany przez firmę Assmann Polska Grupa Projektowa Sp. z.o.o, podczas gdy generalnym wykonawcą inwestycji jest Hochtief Polska, oddział w Poznaniu.

    Nowe Centrum Logistyczne powstanie z uwzględnieniem najwyższych standardów z zakresu odpowiedzialności ekologicznej i bezpieczeństwa. Jego budowa powinna zakończyć się w marcu 2010, dzięki czemu Centrum zostanie uruchomione już miesiąc później. Inwestycja pochłonie ponad 10,7 mln euro, natomiast na miejscu będzie początkowo zatrudnionych ok. 25 osób.

    Poprzez utworzenie Centrum Logistycznego, które otrzyma nazwę „Honda Logistics Center Central-Europe Sp.z.o.o.”, w skrócie „HLC-CE”, firma chce poprawić jakość usług w zakresie dostaw części zamiennych w regionie, w którym przewidywany jest dalszy wzrost ich sprzedaży.

    Honda Europe NV jest przedstawicielstwem Honda Motor Europe Company w Wielkiej Brytanii. Honda Europe NV działa jako Centrum Logistyczne dla krajów Europy, Afryki oraz Bliskiego Wschodu, zarządzając i koordynując pracę siedmiu Centrów Logistycznych Hondy.