Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyzacji, zaprezentował swoją odnowioną ofertę White Space dla centrów danych, w których znajdują się szafy rack oraz sprzęt IT i aktualizacje oprogramowania. Nowe portfolio obejmuje drugą generację obudów NetShelter SX (NetShelter SX Gen2), NetShelter Aisle Containment oraz dostępną wkrótce nową wersję listwy zasilającej NetShelter Rack PDU Advanced. Rozwiązania zostały zaprojektowane w celu zaspokojenia zmieniających się potrzeb nowoczesnych centrów danych, w szczególności tych obsługujących aplikacje o dużej gęstości mocy i obciążenia AI. Są one również zgodne ze zmianami regulacyjnymi, takimi jak europejska Dyrektywa w sprawie efektywności energetycznej (EED).
Obudowy NetShelter SX Gen2 zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymały do 25% większy ciężar niż poprzednie modele, obsługując obciążenie rzędu około 1814 kilogramów. Dzięki temu są one przystosowane do cięższego, bardziej zagęszczonego sprzętu odpowiadającego na potrzeby AI i wysokowydajnych obliczeń.
Ulepszona perforacja w drzwiach zwiększa przepływ powietrza niezbędny do chłodzenia serwerów o dużej gęstości, a szafy oferują więcej miejsca i lepsze opcje zarządzania kablami dla większych, bardziej złożonych konfiguracji serwerów. Jako że bezpieczeństwo fizyczne sprzętu jest niezwykle ważne, obudowy mają w pełni stalową konstrukcję i 3-punktowe systemy blokowania w celu poprawy ochrony centrów danych.
Szafy NetShelter SX Gen2 minimalizują także ogólny wpływ na zmiany klimatu o około 3,3% na rack i zostały zaprojektowane tak, aby w znacznym stopniu podlegać recyklingowi (ok. 97% użytych materiałów). Są one dostępne w standardowych rozmiarach 42U, 45U i 48U, a także w wersjach szerokich oraz bardzo szerokich i głębokich.
– Nasze szafy serwerowe NetShelter SX Gen2 stanowią krok w kierunku spełniania krytycznych wymagań aplikacji o dużej gęstości – mówi Elliott Turek, Directof of Category Management, Secure Power, Schneider Electric. – Dzięki zwiększonemu wsparciu wagi, zarządzaniu przepływem powietrza i bezpieczeństwu fizycznemu, umożliwiamy naszym klientom optymalizację operacji w centrach danych, wpływając pozytywnie na zrównoważony rozwój.
Zaawansowane chłodzenie i elastyczność dzięki NetShelter Aisle Containment
Najnowszy system NetShelter Aisle Containment może osiągnąć do 20% większą wydajność chłodzenia. Ma to kluczowe znaczenie dla zarządzania ciepłem generowanym przez serwery AI i inne aplikacje o dużej gęstości. Zawiera on m.in. kontroler przepływu powietrza, który automatyzuje prędkość wentylatora, zmniejszając jego zużycie energii nawet o 40% w porównaniu do tradycyjnych pasywnych systemów chłodzenia. Systemy hermetyzacji zapewniają większą elastyczność i szybkość konfiguracji dla operatorów centrów danych, umożliwiając łatwiejszą integrację i adaptację do istniejących konstrukcji.
Nowy design upraszcza również instalację i modyfikacje w terenie, jednocześnie zmniejszając koszty energii od 5 do 10%.
– We współczesnych centrach danych o dużej gęstości mocy najważniejsza pozostaje szczelność – dodaje Elliott Turek. – Nawet w systemach chłodzonych cieczą, eliminowanie ciepła z powietrza odgrywa kluczową rolę. Nasze rozwiązania w ramach NetShelter Aisle Containment nie tylko zwiększają wydajność chłodzenia, ale także oferują znaczne oszczędności energii, zgodnie z naszym zaangażowaniem w zrównoważony rozwój.
Bezpieczeństwo i zarządzanie dzięki NetShelter Rack PDU Advanced i Secure NMC3
NetShelter Rack PDU Advanced z Secure NMC3 to zaktualizowana jednostka dystrybucji energii, wyposażona w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i ulepszone możliwości zarządzania. Karta zarządzania siecią Secure NMC3 zapewnia wysoki poziom cyberbezpieczeństwa i umożliwia weryfikację aktualizacji oprogramowania przez strony trzecie w celu zapewnienia stałej zgodności. Obsługa masowych aktualizacji oprogramowania znacznie zmniejsza nakład pracy wymagany do zapewnienia bezpieczeństwa i aktualności modułów PDU. Ma to kluczowe znaczenie dla utrzymania bezpieczeństwa przy dużych wdrożeniach na wielką skalę.
PDU nadaje się do wielu zastosowań, w tym tych o zapotrzebowaniu na moc do 70 kW na szafę, co czyni je wszechstronnym rozwiązaniem dla różnych konfiguracji centrów danych. Zawiera funkcje, które zwiększają efektywność energetyczną i niezawodność operacyjną, przyczyniając się do poprawy wskaźników zrównoważonego rozwoju w centrach danych.
– Bezpieczeństwo i wydajność są najważniejszymi cechami naszych zaawansowanych modułów PDU – podsumowuje Elliott Turek. – Integrując rozbudowane funkcje bezpieczeństwa i zarządzania, zapewniamy, że nasi klienci mogą z łatwością prowadzić bezpieczne i wydajne operacje.
Więcej informacji: