Smarowanie pod kontrolą

Klienci poszukujący odpowiedniego dla siebie smaru plastycznego  mogą zakupić któryś z nowych, profesjonalnych produktów firmy ORLEN OIL oferowanych w czerwonych, atrakcyjnych opakowaniach.

Rozwój zaawansowanych technologii wykorzystywanych do produkcji nowoczesnych urządzeń, które charakteryzują się coraz większym stopniem konstrukcyjnej złożoności, prowadzi do wzrostu zapotrzebowania na profesjonalne środki smarowe umożliwiające harmonijną współpracę ruchomych elementów składowych tych mechanizmów.

Na zmniejszenie siły tarcia stykających się ze sobą płaszczyzn pozwalają smary plastyczne, które dodatkowo chronią przed korozją i zmniejszają poziom hałasu. Wśród podstawowych czynników determinujących wybór smaru znajdują się informacje dotyczące jego przeznaczenia oraz rzeczywistych warunków pracy.

Już niedługo klienci poszukujący odpowiedniego dla siebie smaru plastycznego będą mogli zakupić któryś z nowych, profesjonalnych produktów firmy ORLEN OIL oferowanych w czerwonych, atrakcyjnych opakowaniach. Jednym z nich jest smar plastyczny SMAROL ECO, który poza właściwościami smarnymi zapewniającymi zmniejszenie tarcia oraz zużycia smarowanych elementów charakteryzuje się dobrymi właściwościami biodegradowalnymi. Wielozadaniowy SMAROL ECO doskonale sprawdzi się w każdym domu, warsztacie oraz gospodarstwie rolniczym, zwłaszcza przy smarowaniu zawiasów, zamków, łańcuchów, kół zębatych, łożysk tocznych i ślizgowych, gwintów, elementów pojazdów oraz maszyn przemysłowych i rolniczych. Wśród pozostałych uniwersalnych smarów plastycznych firmy ORLEN OIL na uwagę zasługuje SMAROL NANO, który nie tylko doskonale przylega do smarowanych powierzchni, ale dodatkowo chroni je przed dużymi obciążeniami, działaniem wilgoci, kwasów, zasad i bardzo wysoką temperaturą. Doskonałe właściwości eksploatacyjne SMAROLA NANO uzyskane dzięki unikalnym rozwiązaniom nanotechnologii sprawiają, że produkt ten zalecany jest szczególnie tam, gdzie występuje częsta zmiana kierunku ruchu lub połączenie małych prędkości i wysokich obciążeń oraz wysokich temperatur. Swobodnie można go stosować do smarowania elementów pojazdów i maszyn przemysłowych oraz rolniczych, a także przegubów homokinetycznych, łożysk tocznych i ślizgowych, zawiasów, gwintów itp. Firma ORLEN OIL przygotowała również produkt skierowany do miłośników ogrodów. Stąd też w ofercie produktowej spółki pojawił się SMAROL przeznaczony do kosiarek i wykaszarek. Podobnie pasjonaci motorów oraz quadów będą mogli zadbać o swój sprzęt stosując odpowiedni środek smarny z rodziny SMAROLI.

Jak mówi kierownik Działu Sprzedaży Przemysłowej ORLEN OIL, Bogdan Longawa:

– Wprowadzona przez firmę ORLEN OIL rodzina smarów plastycznych – SMAROL, powstała z połączenia zaawansowanej technologii oraz perfekcyjnie dobranej receptury zapewniającej tym produktom bardzo dobre właściwości eksploatacyjne. W produktach tych zastosowane zostały składniki, których nie znajdziemy w jakichkolwiek innych smarach plastycznych dostępnych na polskich i europejskich rynkach. Smarowanie elementów w wypadku normalnych warunków, standardowych temperatur, potrafi zapewnić wiele firm. Ale zapewnić smarowanie w wypadku awarii, np. wytopienia smaru z łożyska lub innego punktu tarcia w wyniku ekstremalnej temperatury – to potrafią jedynie najlepsi. Zastosowane w SMAROLACH składniki mają własności smarne znacznie przewyższające powszechnie stosowane dodatki do smarów, jak dwusiarczek molibdenu (MoS2) czy grafit. ORLEN OIL jest liderem na rynku polskim smarów plastycznych, a poszukiwanie nowych, innowacyjnych rozwiązań to chleb powszedni. Szeroki zakres zastosowań SMAROLI połączony z wysoką odpornością na działanie rozmaitych czynników, wśród których znajdują się m.in. zmienne temperatury, wysokie naciski powierzchniowe, pyły przemysłowe w powietrzu, stawiają nasze produkty wśród najbardziej nowoczesnych smarów plastycznych dostępnych na rynku.”

Nowa linia smarów plastycznych firmy ORLEN OIL pojawiła się w sprzedaży detalicznej w kwietniu bieżącego roku.