Poręczny zestaw kluczy nasadowych

Prace przy odkręcaniu czy dokręcaniu połączeń śrubowych wymagają odpowiedniego doboru narzędzi. Zdarza się, że w warsztacie brakuje potrzebnych kluczy, co wymusza konieczność dokupienia dodatkowych. Funkcjonalny zestaw kluczy nasadowych K 7102 marki Kamasa Tools zawiera najczęściej używane nasadki typu i końcówki typu 1” mm oraz 60-zębową, dwukierunkową minigrzechotkę.

Zestaw wyposażono w dziesięć nasadek 5.5 – 14 mm oraz szeroką gamę końcówek (32 sztuki) – typu krzyżakowe, Pozidrive, Torx, Torx z otworem, ampułowe oraz jedną złączkę. Uzupełnieniem kompletu jest bardzo mała grzechotka umożliwiająca pracę w ciasnych przestrzeniach. Odpowiednio wyprofilowana, zapewnia przenoszenie siły bezpośrednio na łeb śruby, dzięki czemu minimalizuje ryzyko zerwania gwintu. Na główce posiada dodatkowo dysk obrotowy, co wpływa na zwiększenie szybkości dokręcania. Precyzyjny, dwukierunkowy 60-zębowy mechanizm klucza, pozwala na niewielki skok zębatki.

„Elementy umieszczone w zestawie pozwalają skrócić czas poszukiwania odpowiedniego rozmiaru narzędzia, a minigrzechotka ułatwia dotarcie do śrub i sworzni, co sprawia, że praca staje się bardziej komfortowa. Jak wiadomo, klucze nasadowe to podstawowe wyposażenie każdego warsztatu, a te zestawione w komplet, nie zajmując dużo miejsca, idealnie nadają się także do samochodu lub na motocykl” – mówi Sebastian Konieczny z firmy Seba, wyłącznego dystrybutora Kamasa Tools w Polsce.

Minigrzechotka, jak i pozostałe elementy, zostały wykonane z odpornej na ścieranie, wysokogatunkowej stali chromowo-wanadowej (CrV). Zastosowanie tego typu stopu w procesie produkcji pozwala na pracę nawet przy dużych obciążeniach, jednocześnie zapobiegając wszelkim odkształceniom Całość zamknięto praktycznej skrzynce o niewielkich wymiarach, ułatwiającej przenoszenie oraz utrzymanie całego zestawu we właściwym porządku.

Wszystkie narzędzia szwedzkiego producenta wytwarzane są zgodnie z międzynarodowymi normami i przy zapewnieniu ścisłej kontroli jakości. Posiadają dożywotnią gwarancję na czas nieokreślony, jako uzupełnienie obowiązującego prawa do reklamacji. Zanim trafią do użytkowników, są sprawdzane przez specjalny zespół ds. rozwoju Kamasa Tools – najbardziej krytyczną grupę Klientów.

K 7102 zawiera:

1 szt. Mały klucz z grzechotką dla 1/4″+ 8 mm

10 szt. nasadek 1/4″; 5.5 – 14.0 mm

4 szt. końcówek krzyżakowych; PH1, PH2, PH3, PH4

3 szt. końcówek Pozidrive; PZD1, PZD2, PZD3

9 szt. końcówek Torx; T7, T8, T10, T15, T20, T25, T27, T30, T40

7 szt. końcówek Torx* z otworem; TP8, TP10, TP15, TP20, TP25, TP30, TP40

6 szt. końcówek ampulowych; 3, 4, 5, 6, 7, 8 mm

3 szt. końcówek płaskich; 4, 6.5, 7 mm

1 szt. Złączka 1/4″

Wymiary: 165x90x35 mm

Cena: 173 zł brutto