STILL – System MoveControl

Płynność dostaw i bezpieczeństwo pracy to czynniki, które są bardzo istotne w logistyce. W zapewnieniu obu może pomóc nowoczesny system MoveControl zastosowany w wózkach widłowych serii RC 40 od firmy STILL.

MoveControl to innowacyjny system, który umożliwia zmianę kierunku jazdy wózka widłowego stopą poprzez sterowanie za pomocą bliźniaczych pedałów. Podnosi to bezpieczeństwo obsługi podczas szybkiego podnoszenia i powolnej jazdy w trybie impulsowym. Nacisk operatora na powierzchnię miedzy dwoma pedałami sprawia, że wysokoprężny silnik, w zależności od ich położenia, zwiększa prędkość obrotową bez ruchu w przód lub w tył.

– RC 40 przy zmianie kierunku jazdy reaguje inaczej niż klasyczny wózek z napędem przekładniowym – wózek po naciśnięciu pedału gazu nie rozpoczyna ruchu pełzającego, a rusza dopiero gdy przełącznik kierunku jazdy ustawiony jest w odpowiednim położeniu – podkreśla Wojciech Szmulczyński z firmy STILL – Funkcja ta znacznie zwiększa bezpieczeństwo przewożonego towaru, bo z reguły wózki przemiennikowe mają tendencję do powolnego poruszania się po zatrzymaniu ich przy pomocy wybranego kierunku napędu. RC 40 tego nie robi – dodaje ekspert.

Ponadto system umożliwia płynne i szybkie manewrowanie wózkiem szczególnie kiedy często zmieniamy kierunek jazdy. Ręce operatora widlaka są położone cały czas na kierownicy, co jest bardzo istotne jeżeli chodzi o bezpieczeństwo.

Wyjątkowa funkcja MoveControl występuje opcjonalnie jedynie w modelu RC 40 od firmy STILL.