Światowe trendy kompozytowe w Krakowie

    To wydarzenie, na które każdego roku branża kompozytów czeka z wypiekami na twarzy. Tym razem będzie obchodzić swój mały jubileusz – odbędzie się po raz 5. – i pomimo że od otwarcia wystawy dzieli nas kilka miesięcy, już teraz wzbudza ogromne zainteresowanie – nie tylko w Polsce, ale także w najdalszych zakątkach świata. Targi KOMPOZYT-EXPO®, bo o nich mowa, odbędą się w nowym obiekcie – Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków – w dniach 20-21 listopada 2014 r.

    Na przestrzeni zaledwie kilku edycji Targi Kompozytów, Technologii i Maszyn do Produkcji Materiałów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO® stały się wiodącą platformą spotkań, wymiany informacji i dyskusji dla przemysłu kompozytowego w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Wyznaczają nowoczesne standardy technologiczne, służą promocji produktów i innowacyjnych rozwiązań. Wystawę odwiedzają branżowi specjaliści – przedstawiciele kadry zarządzającej, inżynierowie, technolodzy, projektanci i konstruktorzy z takich branż jak: motoryzacja, transport, lotnictwo, inżynieria lądowa, budownictwo, energetyka wiatrowa, przemysł stoczniowy, sportowy czy medyczny. Rosnąca liczba wystawców z zagranicy pozwala skupić w sercu Europy nowości z różnych zakątków świata, czyniąc Kraków polską stolicą światowych trendów kompozytowych.

    – To nasz pierwszy udział i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Kraków to dobre miejsce na nawiązanie kontaktów biznesowych w tej części Europy. Odwiedziło nas dużo osób, zdobyliśmy wiele cennych kontaktów – mówił podczas zeszłorocznej edycji Targów Mike Ashmead, COREX-Honeycomb.

    Każdego roku Targom towarzyszą seminaria, przygotowywane przy współpracy ze specjalistami z polskich uczelni technicznych oraz strefa prezentacji technicznych. Podczas 4. edycji w hali targowej stanęła nawet minifabryka. Wszystko po to, by najlepiej zaprezentować postęp technologiczny w branży. Program i zakres tematyczny KOMPOZYT-EXPO® jest stale uaktualniany i dostosowywany do aktualnych potrzeb uczestników. Na potrzeby nadchodzącej edycji zakres Targów został poszerzony o takie zagadnienia jak: chemia przemysłowa dla technologii materiałów kompozytowych, osnowy kompozytowe, przetwórstwo gumy oraz usługi dla branży kompozytowej.

    Tegoroczna edycja Targów KOMPOZYT-EXPO® odbędzie się w nowej lokalizacji – Międzynarodowym  Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Nowa siedziba Targów w Krakowie jest największym i najnowocześniejszym obiektem tego typu w południowej Polsce. Dwie przestronne i klimatyzowane hale oraz obszerny parking zapewnią komfortowe warunki udziału w wydarzeniu. Nowa infrastruktura pozwoli na dynamiczny rozwój Targów KOMPOZYT-EXPO®, które wkrótce mogą dołączyć do grona największych europejskich imprez dedykowanych branży kompozytów. Więcej informacji na stronie www.kompozyty.krakow.pl