System napędów ze śrubą pociągową – Precyzyjne napędy liniowe do wymagających zastosowań

W przypadku napędów obrotowych zamiana i optymalne dostosowanie przenoszonego momentu obrotowego do wymaganego zastosowania jest realizowane zwykle za pomocą precyzyjnych przekładni redukcyjnych. Wysokiej jakości, precyzyjne śruby pociągowe w połączeniu z mikrosilnikami prądu stałego, bezszczotkowymi serwonapędami czy silnikami krokowymi również umożliwiają wydajną zamianę ruchu obrotowego na liniowy.

Wykorzystanie śrub kulowych w serii BS 22-1.5 umożliwia ruchy liniowe z maksymalną wartością odchylenia skoku wynosząca zaledwie 5μm na całej długości skoku. Zastosowanie silników i komponentów, takich jak enkodery wysokiej czułości, zintegrowane kontrolery ruchu czy silniki krokowe gwarantuje uzyskanie maksymalnej precyzji idealnej dla aplikacji wymagających bardzo dokładnego pozycjonowania, takich jak technologia światłowodowa, regulacja soczewek w systemach optycznych czy mikrosiłowniki wykorzystywane w technologii medycznej.

Mechaniczne połączenie z silnikami jest realizowane za pomocą bezluzowego sprzęgła zintegrowanego ze śrubą pociągowa. Na życzenie, w przypadku specjalnych zastosowań dostępne są liczne modyfikacje, takie jak śruby o różnej długości, zmodyfikowane nakrętki czy specjalne środki smarne.