System RFID UHF ze zintegrowaną anteną i dużym zasięgiem

System RFID UHF ze zintegrowaną anteną i dużym zasięgiem

Kompaktowy system RFID UHF jest odpowiedni do zastosowań wymagających dużego zasięgu. Wygoda: Jednostka przetwarzająca i antena są zintegrowane w jednej kompaktowej obudowie. Oszczędza to miejsce i upraszcza montaż. Na przykład w logistyce materiałowej urządzenie może określić, czy odpowiedni materiał jest dostępny w ilości wymaganej dla zlecenia produkcyjnego.

System RFID UHF ze zintegrowaną anteną i dużym zasięgiem

Ze zintegrowanym web serwerem do konfiguracji, diagnostyki i monitorowania oraz dodatkowo interfejsem TCP/IP – regulowany zasięg do 3 m i obsługa kilku znaczników jednocześnie
Zintegrowany web serwer do konfiguracji, diagnostyki i monitorowania
Integracja z systemami IT przez interfejs TCP/IP
Regulowany zasięg do 3 m dla kilku transponderów jednocześnie
Antena, na którą nie ma wpływu instalacja w otoczeniu metalu
System RFID UHF EPC Global – Gen2 , ISO/IEC 18000-63
Dalekowzroczne rozwiązanie RFID

Kompaktowy system RFID UHF jest odpowiedni do zastosowań wymagających dużego zasięgu. Wygoda: Jednostka przetwarzająca i antena są zintegrowane w jednej kompaktowej obudowie. Oszczędza to miejsce i upraszcza montaż. Na przykład w logistyce materiałowej urządzenie może określić, czy odpowiedni materiał jest dostępny w ilości wymaganej dla zlecenia produkcyjnego. System może być stosowany do kontroli przyjęć i wydań w regałach wysokiego składowania. Urządzenie może być również wykorzystywane do sterowania instalacjami przemysłowymi. Odczytuje ono parametry maszyny specyficzne dla danego produktu z identyfikatora dołączonego do produktu. Indywidualne ustawienie maszyny pomaga zwiększyć wydajność i uniknąć przestojów.

Zalety rozwiązania UHF RFID firmy ifm:
Wytrzymałe i rozszerzalne
Antena, jednostka przetwarzająca i interfejs TCP/IP są zintegrowane w jednej kompaktowej, solidnej obudowie o stopniu ochrony IP 67 / IP 69K. Dzięki temu system doskonale nadaje się do stosowania w trudnych warunkach przemysłowych.
Mocna antena
Dzięki zastosowaniu anteny wewnętrznej z polaryzacją kołową, urządzenie może być montowane w metalowych obudowach bez wpływu na odbiór.
Zintegrowany web serwer
Moduły odczytu/zapisu są wyposażone w zintegrowany web serwer. Użytkownicy mogą zalogować się przez adres HTTP, aby uzyskać pełny dostęp do urządzenia.
Interfejs uniwersalny
Kompaktowy moduł UHF RFID jest idealny do bezpośredniego łączenia z komputerami PC, przemysłowymi komputerami PC lub układami PLC, które nie posiadają standardowego interfejsu sieciowy.
Dodatkowe wejścia cyfrowe
Urządzenie posiada dwa dodatkowe wejścia i wyjścia cyfrowe, np. do sterowania wskaźnikiem świetlnym.
Diody stanu LED
5-pozycyjny wskaźnik LED wskazuje wartość RSSI (siłę sygnału). Wizualizuje to odległość znacznika.
Zastosowania
Urządzenie DTE804 jest idealne do zastosowań związanych ze śledzeniem i identyfikowaniem, np:
śledzeniem produktu
kontrolą dostępu
zarządzaniem zasobami
śledzeniem materiałów
stanowiskami montażowymi

Zalety:
wzrost wydajności
przestrzeganie terminów dostaw
zarządzanie przepływem materiałów
unikanie przestojów
zwiększenie dostępności