System zamknięć obrotowych

Firma Southco, globalny dostawca sektora maszyn i pojazdów budowlanych, opracowała kompletny system zamknięć obrotowych, obejmujący elementy uruchamiające i blokujące, który spełnia wzrastające wymogi dotyczące bezpieczeństwa maszyn budowlanych i operatorów.

 

Wzrastające znaczenie bezpieczeństwa i komfortu pracy kierowców oraz zabezpieczania pojazdów budowlanych to główny obszar zainteresowania firm użytkujących sprzęt budowlany i miejsce dla stałych ulepszeń dokonywanych przez producentów. Patrząc z perspektywy bezpieczeństwa, kradzież pojazdów specjalistycznych oraz budowlanych wciąż wzrasta i oblicza się, że kosztuje ona tylko brytyjski przemysł budowlany blisko 1 miliard funtów rocznie, nie licząc dodatkowo wciąż wzrastających składek ubezpieczeniowych. Kurczący się rynek, wskutek trudnej globalnej sytuacji ekonomicznej, wywiera dodatkową presję na przemysł pojazdów specjalistycznych i budowlanych.

Mając na celu dostarczanie branży pojazdów budowlanych najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa dostępu, Southco od lat ściśle współpracuje z producentami, oferując im rozbudowane systemy i komponenty zapewniające zwiększone bezpieczeństwo pojazdów poprzez integrację kontroli dostępu i elektromagnetycznych urządzeń blokujących.

Firma wykorzystuje swoją olbrzymią wiedzę specjalistyczną i doświadczenie z zakresu technologii urządzeń zabezpieczających dostęp zdobyte w wielu przemysłowych zastosowaniach na całym świecie do wprowadzenia bardziej efektywnych i elastycznych rozwiązań dla swojego wiodącego na rynku asortymentu zamknięć i komponentów blokujących opracowanych dla zachowania bezpieczeństwa operatorów i pojazdów budowlanych. Poskutkowało to opracowaniem systemu zamknięć obrotowych R4, który jako jedyny na rynku jest systemem kompletnym – od siłownika do zapadki. To niezrównane rozwiązanie jest dostępne w wersji mechanicznej lub elektromechanicznej i może być wykorzystywane w pomieszczeniach zamkniętych jak i w terenie otwartym. Nowy system zamków obrotowych to elastyczne rozwiązanie oparte na trzech głównych komponentach – obrotowej zapadce, kablu i siłowniku. Mówi Ulrike Sturman, menedżer ds. marketingu w Southco: „ W branży pojazdów budowlanych zapewnienie bezpieczeństwa kierowcy i zabezpieczenie maszyn przed kradzieżą stanowią podstawę wszystkich systemów ograniczania dostępu – najnowszy system Southco w całości spełnia te wymogi.”

„ Zaprojektowany do różnych zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, nowy system zamknięć obrotowych składa się z wielu rożnych siłowników i kabli łączących zapadki z siłownikami umożliwiających zdalne blokowanie oraz z szerokiej gamy zamków z różnymi opcjami zwalniania dopasowanymi do wymagań klientów. Uzupełnieniem systemu są różnorodne akcesoria. System został zaprojektowany w oparciu o trzy oddzielne komponenty – zamek obrotowy, siłownik i kable. Umożliwia to dopasowanie projektu do rygorystycznych wymagań – w odniesieniu do punktu dostępu – poszczególnych producentów OEM, wypożyczalni maszyn i sprzętu oraz użytkowników finalnych.”

Zastosowania zamków obrotowych są liczne i obejmują m.in. drzwi wejściowe, pokrywy silników, drzwi luków bagażowych, panele dostępowe, skrzynki narzędziowe, plandeki ciężarówek oraz różne schowki.

W zależności od preferencji użytkownika dotyczących operacji blokowania dostępne są różne siłowniki. Do zastosowań wewnętrznych przeznaczone są siłowniki łopatkowe z uchwytami plastikowymi, aluminiowymi, ergonomicznymi o kształcie T, z przyciskiem oraz z uchwytami dociskowymi. Siłowniki do zewnętrznych punktów dostępu są oferowane jako odlewy cynkowe lub ze stali nierdzewnej. W celu zwiększenia bezpieczeństwa siłowniki te oferują główne opcje blokowania i są przystosowane do mechanicznego sterowania w połączeniu z różnymi systemami dostępu bezkluczykowego firmy Southco ( klawiaturami, kluczami elektronicznymi, radiowymi systemami sterowania). Siłowniki przystosowane są także do jednopunktowych i wielopunktowych operacji blokowania.

Seria zamków obrotowych Southco oferuje cztery wielkości zamknięć. Ich wzmocniona stalowa konstrukcja zapewnia niezawodne i solidne działanie – niektóre wersje są zgodne ze standardem FMVSS. Istnieje opcja dwustopniowego zamykania zamka chroniąca przed fałszywą blokadą – dzięki niej zapadka jest pewnie utrzymywana w dodatkowej pozycji.

Kable używane są do łączenia siłowników z zapadkami i umożliwiają zdalne operacje blokowania. Southco oferuje kable mające siedem różnych zakończeń, co pozwala na ich stosowanie w wielu aplikacjach przemysłowych.

Ulrike Sturman: ” Pojazdy i maszyny budowlane wymagają wielkich nakładów inwestycyjnych, dlatego firmy działające w tej branży zasługują tylko na urządzenia oferujące najlepszą kontrolę dostępu, zapewniające skuteczną ochronę majątku oraz poprawiające bezpieczeństwo i komfort pracy kierowców.

„Pracując blisko ze swoimi klientami, Southco z biegiem lat uwiarygodniło swoją pozycję w branży dostarczając najnowocześniejsze systemy zamknięć. Obecnie dzięki opracowaniu nowego, unikatowego na rynku systemu zamków obrotowych, rozwiązania Southco z zakresu kontroli dostępu ustanawiają nowy poziom jakości dla całego sektora pojazdów specjalistycznych i budowlanych.