Targi Izolacji Przemysłowych już za tydzień w Krakowie

  Już za tydzień Kraków stanie się stolicą światowych trendów w dziedzinie izolacji przemysłowych. Po raz pierwszy w Polsce, z udziałem ekspertów, przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Izolacji Przemysłowych oraz czołowych graczy rynkowych, odbędą się Międzynarodowe Targi 4INSULATION (18-19 września 2014 r.). Niezwykle ciekawym uzupełnieniem wydarzenia będą z pewnością 11. Mistrzostwa Europy Monterów Izolacji Przemysłowych oraz Konferencja HEAT not LOST poświęcona istotnym zagadnieniom związanym z efektywnością energetyczną.

  Polska w czołówce

  W związku ze zmianami klimatu i związaną z tym koniecznością oszczędzania energii jednym z głównych tematów rozmów w Unii Europejskiej jest podnoszenie efektywności energetycznej.  Izolacje przemysłowe są jednym z narzędzi, dzięki którym znacząco można zmniejszyć straty energii, zużycie paliw i ograniczyć emisję CO2. Według badań, rocznie, zaoszczędzona energia, dzięki zastosowaniu izolacji w przemyśle, starczyłaby dla 640 tys gospodarstw domowych.

  – To pokazuje ogromną wagę organizowanego przez nas wydarzenia. W Polsce Targi podejmujące tę tematykę zostaną zorganizowane po raz pierwszy. Co ciekawe, nasz kraj należy do ścisłej czołówki w dziedzinie izolacji, a nasi monterzy pracują na najważniejszych obiektach przemysłowych na całym świecie. Prężnie rozwijająca się branża przemysłu doczekała się w końcu swojego miejsca spotkań, wymiany myśli i doświadczeń – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

  Międzynarodowe Targi 4INSULATION dedykowane są profesjonalistom z branży izolacji, firmom przemysłu energetycznego, chemicznego i petrochemicznego, dystrybutorom, konstruktorom, konserwatorom instalacji oraz osobom kształcącym się w zawodzie. Ofertę zaprezentuje 45 wystawców z Polski i zagranicy. Znalazły się w tym gronie m.in. tak znane firmy jak: ROCKWOOL, PAROC, ARMACELL, ISOVER, MABI AG, czy SCHWARTMANNS MASCHINENBAU GmbH.

  Mistrzostwa Europy w EXPO Kraków

  Międzynarodowy wymiar Targów to nie tylko zasługa firm z zagranicy. Do stolicy Małopolski przyjadą eksperci z całego kontynentu, zrzeszeni w Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Wykonawców Izolacji Przemysłowych FESI, by w nowoczesnych przestrzeniach centrum EXPO Kraków podjąć tematy związane z  izolacjami termicznymi, akustycznymi oraz problematyką szkoleń i rekrutacji. Pracując nad kierunkiem rozwoju branży, uczynią z Krakowa tegoroczną europejską stolicą izolacji przemysłowych.

  Ponadto najbardziej utalentowani monterzy izolacji przemysłowych, reprezentujący takie kraje jak: Austria, Dania, Francja, Niemcy, Norwegia, Polska, Szwajcaria, UK będą rywalizować ze sobą w trakcie 11. Mistrzostw Europy Monterów Izolacji Przemysłowych (FESI Apprentice Championship). Głów­ną ideą organizowanych mistrzostw jest promowanie pożądanego na rynku pracy zawodu oraz wysokich standardów wykonania izolacji prze­mysłowych.

  Więcej energii, mniej CO2

  To wymóg, a nie wybór. Przyjmując dyrektywę unijną, państwa członkowskie zgodziły się na doprowadzenie do redukcji o co naj­mniej 20% do 2020 r. emisji gazów cieplarnianych oraz na ograni­czenie, dzięki poprawie efektywności energetycznej, zużycia energii pierwot­nej o 20% w porównaniu z prognozo­wanymi poziomami. Dla przykładu zastosowanie izolacji pozwoli rocznie zmniejszyć emisję CO2 o wartość emitowaną przez 1,7 mln samochodów średniej klasy przejeżdża­jących 12 500 km rocznie!

  I właśnie zagadnieniom związanym z efektywnością energetyczną, izolacjami termicznymi dla energetyki i przemysłu, projektowaniem i wykonawstwem poświęcona będzie konferencja HEAT not LOST, organizowana przez wortal energetyczny Nowa Energia. Jej program z pewnością zainteresuje nie tylko wykonawców izolacji przemysłowych, ale także przedstawicieli przemysłu energetycznego i chemicznego, biura projektowe, audytorów energetycznych oraz dostawców technologii do wykonawstwa izolacji termicznych.

  Więcej na www.4insulation.eu