Sezon jesienny w Targach Kielce upływa pod znakiem przemysłowych wydarzeń. We wrześniu odbył się już Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego oraz Salon Technologii Obróbki Metali wraz z wydarzeniami towarzyszącymi. Już w październiku kolejna odsłona iście przemysłowego przedsięwzięcia, którym będą Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy – 6-8 października.
Jesienią, pawilony wystawiennicze Targów Kielce zmienione zostały w hale produkcyjne, gdzie zobaczyć można najnowsze technologie, które funkcjonują na łamach światowego przemysłu. Z punktu kondycji światowej gospodarki, imprezy wystawiennicze stanowią obecnie jeszcze wartościowszy bodziec do rozwoju i powrotu do biznesowej rzeczywistości, co uwarunkowane jest gospodarczym kryzysem wywołanym pandemią COVID-19.
O tym, że targi są bezpiecznym narzędziem marketingowym przekonać mogli się uczestnicy wielu już imprez wystawienniczych, które w tym roku odbyły się w kieleckim ośrodku. Od początku kwietnia w Targach Kielce zorganizowano już dwa kiermasze, pięć dużych imprez wystawienniczych (Targi DOM i OGRÓD, Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, Salon Technologii Obróbki Metali, Targi Lotnicze Aviation Expo oraz Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO), a także kilka spotkań, szkoleń, konferencji i koncertów zrealizowanych w przestrzeni Centrum Kongresowego Targów Kielce. Każde spotkanie odbyło się z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności.
Zdaniem tegorocznych uczestników Salonu Technologii Obróbki Metali, targi dają możliwość m.in. nawiązywania nowych kontaktów biznesowych, spotkania się ze stałymi odbiorcami swoich produktów, sprawdzenia nowych rozwiązań technologicznych. Żadne narzędzie komunikacji nie zastąpi bezpośredniego spotkania.
YASKAWA Polska, Dawid Woźniak
To jest nasza kolejna edycja, w której jesteśmy partnerem na STOM Robotics. Źle byśmy się czuli, że z tak zacnymi osobami się nie wystawiamy. Upodobaliśmy sobie tę imprezę. Te targi są benchmarkiem dla innych. Myślę, że klienci są ciekawi czy w nowej rzeczywistości biznes może dalej funkcjonować.
Iska Zakład Maszyn i Łożysk Specjalistycznych – Eugen Debus
Normalnie staramy się dotrzeć bezpośrednio do klienta żeby przedstawić nasze produkty. Z powodu pandemii było to niemożliwe, dlatego zdecydowaliśmy się wykorzystać tę okazję, czyli wzięcie udziału w wystawie w Kielcach.
ALMA-COLOR – Marcin Kusowski
Co roku bierzemy udział w tej imprezie i wierzymy w to, że warto. Spotykamy tutaj naszych stałych klientów, umawiamy się, nawiązujemy nowe kontakty, a także utrwalamy stałe kontakty z klientami, które już mamy wypracowane od wielu lat. Udało się na pewno kilku kluczowych klientów zdobyć, z tego względu też, że ciągle poszerzamy nasz asortyment, reklamujemy się, pokazujemy nasze nowe technologie.
Kolejnym ważnym dla przemysłu przedsięwzięciem, które już od 6 do 8 października odbędzie się w kieleckim ośrodku wystawienniczym będą Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL.
PLASTPOL jest obowiązkowym punktem w kalendarzu, każdej firmy działającej w sektorze przetwórczej tworzyw niemal na każdym kontynencie. Podczas spotkania prezentowane są całe linie technologiczne i proces przetwórczy produktów. Nie zabraknie między innymi merytorycznych konferencji połączonych z panelami dyskusyjnymi i seminariów. To miejsce spotkań najlepszych graczy branży.
Przedsięwzięcie od kilkudziesięciu lat łączy ludzi w biznesie, umożliwia nawiązywanie wartościowych kontaktów, wymianę doświadczeń i pomysłów na prowadzenie biznesu. Organizatorzy podejmują szereg działań, aby wydarzenie zorganizowane w nowym terminie odbyło się na najwyższym poziomie. Wspólne działania pozwolą stworzyć jeszcze bardziej atrakcyjne, procentujące w przyszłości spotkanie.
Podczas tegorocznej edycji targów PLASTPOL nie zabraknie strefy BioTworzyw, gdzie zaprezentowane zostaną wyroby biodegradowalne, kompostowalne, biopochodne.
Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji targów PLASTPOL w Kielcach będzie także Seminarium Techniczne PLASTECH INFO. Odbędzie się ono w drugim dniu targów, 7 października (środa), a hasło przewodnie, wokół którego skupiony będzie nurt prezentacji, zostało zdefiniowane jako „TWORZYWA SZTUCZNE JAKO MATERIAŁ PRZYJAZNY DLA ŚRODOWISKA NATURALNEGO I ŻYCIA CZŁOWIEKA”.
Zakres tematyczny Seminarium w dużej mierze będzie odnosić się do niesłusznie kreowanego negatywnego wizerunku tworzyw sztucznych oraz zwracać uwagę na możliwości ich zastosowania w pełni odpowiedzialny i racjonalny sposób w kontekście istniejących wymagań środowiskowych, a także eksponować świadome gospodarowanie zasobami poprzez właściwy dobór materiału, technologii i optymalizację procesu przetwórczego. Wydarzenie odbędzie się w pawilonie E, sala konferencyjna KAPSUŁA E3, wstęp wolny.