Targowa jesień

Jesień jest jak zwykle czasem targów, seminariów i konferencji. W naszym kalendarzu (na stronie www.utrzymanieruchu.pl) znajdują się informacje o pięciu wydarzeniach we wrześniu, pięciu w październiku oraz dwóch w listopadzie. Spotkania specjalistów utrzymania ruchu odbędą się m.in. w Poznaniu, Bielsku-Białej, Rzeszowie, Radomiu, Kielcach, Warszawie, Gdańsku, Łodzi i Wrocławiu, a więc będą geograficznie równomiernie rozłożone w całej Polsce. Kulminacyjnym punktem tych wydarzeń będą oczywiście V jubileuszowe Międzynarodowe Targi Produkcji i Technologii PROTECH, które ponownie zagoszczą we Wrocławiu w dniach 18 i 19 listopada 2009 r.

W ramach PROTECH-u jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyć się będą seminaria zorganizowane w pięciu grupach tematycznych – MAINTECH, ROBOTECH, SYSTECH, DESIGNTECH, ENERGOTECH. Tegoroczną nowością będą seminaria ENERGOTECH poświęcone produkcji i oszczędności energii w zakładach przemysłowych. W ramach tego cyklu seminariów poruszane będą tematy, takie jak:

– oszczędność energii w zakładach przemysłowych,

– energia elektryczna,

– energia cieplna,

– produkcja, dystrybucja energii odnawialnej,

– wykorzystanie energii odnawialnej w procesach produkcji,

– nowoczesne źródła energii odnawialnej,

– wykorzystanie energii słonecznej,

– wykorzystanie energii wiatrowej.

Na targach będzie dystrybuowany specjalny dodatek do miesięczników Inżynieria i Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych oraz Control Engineering Polska poświęcony energii (który to dodatek nasi prenumeratorzy otrzymali wraz z numerami wakacyjnymi).

W trakcie Międzynarodowych Targów Produkcji i Technologii PROTECH 2009 organizujemy również Dni Kariery dla Inżynierów. Kryzys kiedyś się przecież skończy, a przedsiębiorstwa będą potrzebowały fachowców. W imprezie tej uczestniczą firmy zajmujące się profesjonalną rekrutacją oraz uczestnicy Targów. Podczas Dni Kariery dla Inżynierów można będzie uzyskać informacje o możliwościach zatrudnienia na stanowiskach technicznych w przedsiębiorstwach przemysłowych, jak również porozmawiać ze specjalistami w zakresie doradztwa personalnego. Partnerem imprezy jest Bank Danych o Inżynierach. Patronami medialnym są: Kariera.com.pl, InfoPraca.pl, Qpracy.pl oraz miesięcznik SEMESTR.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.targi-protech.pl.

Serdecznie zapraszam w listopadzie do Wrocławia.

Tomasz Kurzacz

Redaktor naczelny

tk@utrzymanieruchu.pl