Termowizja ma wiele zalet

    Termowizja jest wykorzystywana w budownictwie i w każdej gałęzi przemysłu w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii oraz wielu innych krajach członkowskich Unii Europejskiej, a także w USA czy Japonii. Metoda jest całkowicie nieinwazyjna i zapewnia szybkie identyfikowanie i dokumentowanie wszelkich problemów, zanim staną się one poważne i kosztowne w naprawie.

    Wykorzystując termowizję, inspektorzy w znacznie krótszym czasie mogą ustalić problemy bez względu na to, czy ich przyczyną jest zła izolacja, czy wadliwa konstrukcja lub niewłaściwy montaż. Właśnie dlatego kamery termowizyjne stały się w wielu krajach tak popularnym i wartościowym narzędziem pracy inspektorów budowlanych oraz audytorów.

    Kamery termowizyjne stosowane są również przez fachowców na całym świecie w takich obszarach, jak: instytucje ochrony porządku publicznego, utrzymanie ruchu w zakładach przemysłowych, kontrola instalacji elektrycznych, grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacji oraz w sektorze prac badawczo-rozwojowych.

    Autor: Wanda Jarczewska, BTH Biuro Techniczno-Handlowe