TOP 5 artykułów czerwca

3 sposoby, w jakie oświetlenie LED rozwiązuje problemy związane z bezpieczeństwem operacji związanych z gazem łupkowym

Począwszy od miejsca wiercenia, przez stację kompresorową, aż po zakład przetwórczy i magazyny, bezpieczeństwo pracowników i otaczającej ich społeczności jest najwyższym priorytetem w branży gazu łupkowego. Ze względu na zmienny charakter surowców, utrzymanie najwyższych standardów bezpieczeństwa i ochrony jest jeszcze trudniejsze ze względu na podobnie zmienny charakter branży.

Modernizacja – wydłużenie żywotności napędów i uniknięcie do 55% emisji spalin

Często zdarza się, że firma czeka, aż sprzęt dobiegnie końca okresu eksploatacji, a następnie w pełni go wymienia. Może to jednak skutkować kosztownymi nieplanowanymi przestojami oraz dużą ilością niepotrzebnych odpadów i złomu.

Sztuczna inteligencja i kwestie środowiskowe z największym wpływem na centra danych

W najbliższych latach znaczący wpływ na rynek centrów danych będzie miała przede wszystkim sztuczna inteligencja (AI). Wzrost przetwarzanych przez serwery informacji będzie powodował większe obciążenie infrastruktury IT. Jak wskazują eksperci Eaton, w nadchodzących latach konieczna będzie zmiana sposobu myślenia o projektowaniu i zarządzaniu centrami danych. Na znaczeniu zyskają nowe lokalizacje w Europie i Afryce, m.in. Warszawa.

Rozwiązania technologiczne: 5 trendów w inżynierii procesów mechanicznych

Nowe technologie, zmieniające się wymagania w procesie produkcji i coraz częstsze zmiany produktów, a także bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska mają znaczący wpływ na zmiany w samym procesie produkcji. Pokazuje to doskonale pięć trendów w inżynierii procesów mechanicznych.

Wykorzystanie możliwości IoT w zarządzaniu sprężonym powietrzem

Technologia analizy danych oparta na IIoT poprawia efektywność energetyczną, uprzedza serwis i zwiększa czas sprawności systemów sprężonego powietrza.