TOP 5 artykułów listopada

  Raport: stan utrzymania ruchu w fabrykach w 2021 r.

  Utrzymanie ruchu, podobnie jak sama produkcja, to szybko zmieniające się środowisko. Średnio zakłady zlecają na zewnątrz ponad 20% działań związanych z utrzymaniem ruchu.

  Wskazówki na temat skutecznego wdrażania systemu CMMS

  W artykule opisany jest przykład czterech firm przemysłowych, które skutecznie wdrożyły system CMMS w wielu swoich zakładach, uzyskując tym skonsolidowany obraz realizowanych tam operacji oraz standaryzowane praktyki utrzymania ruchu.

  Obecny stan funkcji utrzymania ruchu

  Obecnie dzieje się moment przełomowy, gdy przemysł produkcyjny odradza się po pandemii, ale jednocześnie boryka się z ograniczeniami w zakresie produkcji i łańcucha dostaw. Aby w pełni powrócić do normalnego funkcjonowania, przemysł musi rozwiązać szereg długoterminowych problemów, z których najważniejszym jest niedobór wykwalifikowanej siły roboczej. Zapraszamy do wywiadu z Jimem Freanerem, starszym dyrektorem w Advanced Technology Services (ATS), dostawcą usług outsourcingu w zakresie konserwacji przemysłowej i MRO, aby dowiedzieć się, w jaki sposób przedsiębiorstwa produkcyjne radzą sobie z problemami zarówno krótkoterminowymi, jak i długoterminowymi. 

  Czy nadszedł wreszcie czas wodoru?

  Wodór może zapewnić nam wszystkim bardziej ekologiczną przyszłość, ale wykorzystanie jego pełnego potencjału wymaga wiedzy technicznej. 

  Zmienić informacje w zasoby strategiczne

  Dążenie do cyfrowej transformacji sprawia, że przemysł petrochemiczny coraz częściej korzysta z zalet wykorzystania danych i ich analizowania. Szereg trendów związanych z zarządzaniem danymi za pomocą nowoczesnych urządzeń kreuje obraz przyszłości przemysłu, w której jego działanie zależy od wykorzystania danych. Aby zrobić krok we właściwym kierunku potrzebujemy skupić się na takich aspektach, jak integracja danych, jednorodność i bezpieczeństwo.