topGUARD

Weidmüller topGUARD to nowy system elektronicznego zabezpieczenia obwodów 24 V DC

topGUARD oparty jest na wcześniej dostępnym systemie maxGUARD, oferującym innowacyjny sposób dystrybucji napięcia 24 V DC, który zapewnia monitorowanie obciążenia i dystrybucję potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu. System integruje złączki do rozdziału potencjałów (standardowo instalowane oddzielnie) w wyjściach elektronicznego modułu monitorowania obciążenia. Ta innowacyjna kombinacja, pozwala na oszczędność czasu podczas instalacji, zmniejsza ryzyko awarii oraz ilość miejsca zajmowanego na szynie zaciskowej nawet o 50%. Moduły systemu topGUARD pasują fizycznie i funkcjonalnie do modułów maxGUARD.

topGUARD oferuje dodatkowe funkcje komunikacyjne. Wtykowy moduł komunikacyjny PRO COM IO-LINK może być używany z systemem topGUARD oraz zasilaczami PROtop w celu zapewnienia kompletnego systemu zarządzania zasilaniem w różnorodnych systemach automatyki.

Komunikacja IO-LINK umożliwia:
• Monitorowanie i diagnostykę wartości procesowych do planowania serwisu predyktywnego
• Zdalną konfigurację używanego systemu zarządzania zasilaniem
• Zdalne wymuszanie wartości procesowych dla łatwej symulacji podczas pracy
• Możliwość tworzenia rozwiązań opartych o dane w chmurze.

W kolejnym etapie będą wprowadzone również moduły w innych protokołach komunikacyjnych.

topGUARD wykorzystuje dla swoich połączeń technologię łączeniową PUSH IN. Konstrukcja systemu pozwala na bezpieczny dostęp do wszystkich potencjałów i obwodów obciążenia podczas uruchamiania lub czynności serwisowych. Zintegrowane punkty testowe w wejściach i wyjściach są szczególnie łatwe w obsłudze. Dla celów testowania i sprawdzania, dystrybutory potencjałów mają praktyczne dźwignie odłączające do prostej separacji galwanicznej obwodu obciążenia. topGUARD jest również wyposażony w unikalne mostki łączące, pozwalające zredukować czas i wysiłek potrzebny do instalacji, dzięki połączeniu między monitorowaniem obciążenia i zaciskami dystrybucji potencjałów. Znamionowe napięcie robocze wynosi 24V DC, obciążalność prądowa do 40 A max, zakres temperatur pracy od -25° C do + 70° C i jest wyższy niż w przypadku maxGUARD ze względu na opracowany nowy system wentylacji.

W katalogu: http://catalog.weidmueller.com/catalog/Start.do

Więcej: https://www.weidmueller.com/int/products/electronics/power_supplies/electronic_load_monitoring.jsp