Transsystem dostarczy części wyciągu kolejki krzesełkowej do Francji

  Firma Transsystem z Woli Dalszej wykona i dostarczy elementy wyciągu linii kolejki krzesełkowej do jednego z kurortów we Francji. Wartość kontraktu to kilkaset tysięcy euro.

  Jak poinformowała rzeczniczka Transsystemu Marta Maciołek, firma bezpośrednio umowę podpisała ze szwajcarską firmą Bartholet, która zwróciła się do wybranych spółek o przedstawienie ofert.

  „Nasza okazała się najkorzystniejsza. Zakres projektu obejmuje wykonanie i dostarczenie m.in. 35 słupów, których wysokość dochodzi do 20 metrów w zależności od konfiguracji terenu. Do tego na każdym słupie umieszczone będą konstrukcje pod zawieszenie liny oraz konstrukcje podestów obsługowych” – dodała Maciołek.

  Gotowe wyciągi, których produkcja ruszy w lutym, trafią do Bartholet w czerwcu. Szwajcarzy doposażą wyciąg w specjalistyczny osprzęt i cała konstrukcja trafi do zamontowania w alpejskim kurorcie we Francji. Będzie to prawdopodobnie Val d`Isere, choć – jak zastrzega Maciołek – nie jest to informacja potwierdzona.

  Kierownik tego projektu w Transsytemie Tomasz Duda, powiedział, że to już kolejny kontrakt dla szwajcarskiej firmy. Dodał, że współpraca rozpoczęła się pod koniec 2008 r.

  „W ubiegłym roku zrealizowaliśmy dla nich m.in. cztery kontrakty na dostawę konstrukcji stalowych stacji narciarskich funkcjonujących we francuskim Val d`Isere oraz wykonaliśmy konstrukcje stalowe toru jezdnego i słupów do parku rozrywki w Tajwanie” – powiedział Duda.

  Transsystem S.A. jest producentem i eksporterem systemów transportu technologicznego m.in. dla branż motoryzacyjnej i energetycznej. Zatrudnia ponad tysiąc osób. Posiada swoje spółki-córki we Lwowie, Pradze i Niemczech. Firma realizowała kontrakty dla takich koncernów jak: VW, Ferrari, Daimler Chrysler, BMW, Audi, Volvo, Fiat i Renault.