TRW zwiększy zatrudnienie?

    Nowych pracowników zamierza zatrudnić częstochowski zakład produkcji poduszek powietrznych, należący do koncernu motoryzacyjnego TRW.

    To sygnał zwiastujący koniec kryzysu w branży motoryzacyjnej, w której jeszcze niedawno firmy zwalniały ludzi i bankrutowały. TRW zyskała nowe zamówienia, ale nowi pracownicy są przyjmowani za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. Nie mogą liczyć na stałe posady.

    Systematyczna rozbudowa zakładów TRW w Częstochowie spowodowała, że koncern jest największym pracodawcą w mieście. Fabryka produkująca pasy bezpieczeństwa przy ul. Legionów zatrudnia 2 tys. ludzi, zakład poduszek powietrznych przy ul. Rolniczej – 2,5 tys. Za pośrednictwem agencji przyjętych ma być blisko 800 osób. Za ich pracę agencje wystawiają firmie faktury.

    Amerykański TRW to jeden z największych producentów samochodowych systemów bezpieczeństwa . Zakłady TRW Automotive mają filie w 24 krajach na całym świecie i zatrudniają ponad 60 000 pracowników. W Polsce TRW jest obecne od 1990 r. Obecnie firma ma 5 zakładów produkcyjnych w Polsce – największe w Częstochowie: Zakład Pasów Bezpieczeństwa i Zakład Poduszek Powietrznych.