Turck – Zdalnie sterowane wyświetlacze

  Firma Banner Enginee-ring wprowadziła do oferty zdalne wersje wyświetlaczy, znacznie poszerzające gamę możliwości czujnika obrazu iVu TG oraz czytnika kodów kreskowych iVu BCR. Zaprojektowane z myślą o aplikacjach, gdzie czujnik wymaga umieszczenia w miejscach o trudnym dostępie, nowe urządzenia pozwalają na zdalne wykonywanie konfiguracji i monitoringu kontrolnego.

  Czujnik może być umieszczony np. wewnątrz urządzenia lub na przenośniku z wysięgnikiem z jednostką sterującą zlokalizowaną przy głównym interfejsie człowiek-maszyna, zapewniając łatwy dostęp operatora. Jeden wyświetlacz jest w stanie kontrolować i monitorować wiele czujników, zmniejszając tym samym koszty ogólne.

  Nowe czujniki znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, m.in. w przemyśle motoryzacyjnym, opakowaniowym, farmaceutycznym, plastikowym, elektronicznym (płyty drukowane i montaż), urządzeniowym, przy obróbce materiałów oraz metali.

  Czujnik obrazu iVu TG monitoruje obiekty pod względem typu, wielkości, orientacji, kształtu oraz położenia. Zawiera w sobie czujnik dopasowania służący do określenia, czy wzór na kontrolowanym obiekcie pasuje do punktu odniesienia, czujnik obszaru do wykrywania obecności bądź braku konkretnej cechy, jak również czujnik obszaru dostosowujący się do ruchu.

  Czytnik iVu BCR odczytuje wszystkie popularne kody liniowe oraz kody DataMatrix (ECC200), ma także funkcję odczytu kilku kodów rożnych typów umieszczonych na tym samym obrazie.

  Intuicyjny interfejs użytkownika i dotykowy wyświetlacz LCD ułatwia konfigurację czujników. Zbędny jest komputer zewnętrzny i fachowa wiedza z zakresu przetwarzania obrazu. Port zgodny z USB 2.0 pozwala na łatwą aktualizację i diagnostykę. Urządzenia mają obudowę wykonaną w stopniu ochrony IP67, przez co zyskują wysoką odporność niezbędną w trudnych warunkach przemysłowych. Do wszystkich aplikacji dostępne są odpowiednie przewody i klamry montażowe.

  Dostępne są modele obydwu urządzeń z jedną jednostką o identycznych funkcjach do zastosowań niewymagających wyświetlacza zdalnego.

  Banner Engineering jest jednym z przodujących na rynku światowym producentów czujników wizyjnych, czujników fotoelektrycznych i ultradźwiękowych, światłowodów, wskaźników świetlnych, systemów do ochrony osób i maszyn, precyzyjnych urządzeń pomiarowych, systemów kontroli oraz sieciowych produktów bezprzewodowych. Dzięki ogólnoświatowemu zasięgowi firma zapewnia wsparcie techniczne w dowolnym miejscu na świecie.

  www.turck.pl