Urządzenia Promotechu pojadą w świat. Efekty targów w Essen

  Ponad 200 nawiązanych kontaktów biznesowych, które pozwolą na rozbudowę globalnej sieci dystrybucji i dotarcie do odległych rynków zbytu – takie są efekty udziału Promotechu w targach Spawalnictwa Cięcia i Obróbki Powierzchni w Essen 2013.

  W tej największej i najbardziej prestiżowej wystawie branży spawalniczej na świecie wzięło udział w tym roku ponad 1000 wystawców,  w tym już po raz trzeci Promotech. Targi odwiedziło ponad 55 tysięcy zwiedzających, z których większość to wysokiej klasy specjaliści z około 130 krajów świata. Białostocki eksporter na powiększonym stoisku zaprezentował im swoje najnowsze produkty w zakresie automatyzacji i mechanizacji procesów cięcia i spawania oraz sprzęt do ukosowania. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się nowa rodzina wózków spawalniczych oraz automat MCM do wycinania otworów i spawania.

  – Wśród  210 nowych kontaktów biznesowych, nawiązanych podczas targów,  największą grupę stanowiły kontakty z firmami handlowymi z całego świata, zainteresowanymi dystrybucją produktów Promotechu na terenie m.in. Ameryki Południowej, Półwyspu Arabskiego oraz Azji Południowo-Wschodniej – opowiada Andrzej Twarowski, szef marketingu Promotechu. –  Przyszli dystrybutorzy docenili przede wszystkim wyjątkowo bogatą i wszechstronną ofertę wózków, obejmującą modele do wykonywania spoin ciągłych i szczepnych, do pracy w pozycji poziomej i pionowej, z oscylacją kątową lub liniową, z zasilaniem bateryjnym i sieciowym, z mocowaniem magnetycznym i poruszających się po torach elastycznych lub sztywnych oraz z możliwością cięcia tlenem lub plazmą.

  Dodatkowy atut wózków Promotechu stanowi szeroki wybór akcesoriów, umożliwiający ich zastosowanie do różnorodnych aplikacji spawania i cięcia.

  – Duża liczba chętnych do współpracy, nowych partnerów biznesowych pozwoli na rozbudowanie globalnej sieci dystrybucji i dotarcie z produktami firmy Promotech w tym z wózkami spawalniczymi bezpośrednio do klientów z najodleglejszych zakątków świata m.in. Brazylii, RPA, Indii, Korei, Tajlandii, Filipin, Indonezji czy Singapuru – dodaje Twarowski.

  Wśród specjalistów, reprezentujących przemysł energetyczny, konstrukcji stalowych oraz stoczniowy największe zainteresowanie wzbudził najnowszy model pięcioosiowego automatu MCM-1000 do wycinania z zewnątrz otworów i spawania króćców m.in. w zbiornikach ciśnieniowych, wymiennikach ciepła itp. oraz wykonania otworów w filarach off-shorowych platform samopodnośnych typu Jack Up Vessel.

  – Zakupem tego urządzenia poważnie zainteresowane są firmy m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Indii oraz Bliskiego Wschodu – mówi Andrzej Twarowski. – Z kolei wytwórcy z Danii, Maroka i Brazylii zadeklarowali zapotrzebowanie na automaty MCM-4000 w konfiguracji do wykonywania włazów i spawania framug stalowych wież wiatrowych.

  Podczas targów  Promotech zaprezentował również nowy model wypalarki PPCM do profilowego cięcia rur z palnikiem plazmowym, której dostawą zainteresowani są odbiorcy z Arabii Saudyjskiej, Francji, Ukrainy i Niemiec.

  Targi w Essen były też znakomitą okazją do bezpośrednich spotkań z obecnymi partnerami handlowymi spółki m.in. z Europy, USA, Arabii Saudyjskiej, Emiratów Arabskich, Indii, Korei i RPA. Mogli oni szczegółowo zapoznać się z najnowszą ofertą Promotechu i omówić plany dalszej współpracy.