Usługa „full service” w Werk Bobingen

    ABB przedłużyło umowę na zarządzanie utrzymaniem ruchu i podniesienie produktywności w kilku zakładach w parku przemysłowym Werk Bobingen pod Monachium w Niemczech.

    ABB dostarczy usługę utrzymania ruchu na obiekcie dla producentów poliestru Johns Manville, Performance Fibers, Trevira i Teijin Monofilament. Firma oceni procesy przemysłowe fabryki i zaproponuje rozwiązanie, które pozwoli poprawić efektywność utrzymania ruchu i remontów, jak również utrzymania produkcji energii i urządzeń dystrybucyjnych, a także takiej infrastruktury jak ochrona przeciwpożarowa oraz ochrona obiektowa całego 80-hektarowego kompleksu.

    Umowa została po raz pierwszy podpisana w 1999 roku i odnowiona w roku 2003. Obecny kontrakt rozpoczął się w styczniu br. i jest jednym z największych kontraktów full service realizowanych przez ABB.

    ABB posiada ponad 150 podobnych strategicznych umów na usługę full service dla klientów z branży papierniczej, górniczej, chemicznej oraz ropy i gazu na całym świecie. Praktyki ABB stosowane w utrzymaniu ruchu poprawiają pracę zakładu i niezawodność urządzeń produkcyjnych, podnosząc efektywność fabryki i obniżając koszty, tak by klienci mogli skoncentrować się na biznesie, wpływając na poprawę wyniku finansowego.

    Umowa obowiązuje 5 lat a jej wartość wynosi 159 mln dolarów.