UTC Fire & Security otwiera zakład w Ropczycach

  Firma Gloria GmbH, producent gaśnic przenośnych, otworzyła w Ropczycach (woj. podkarpackie) nowy zakład. Planowana początkowa produkcja gaśnic wyniesie 2,4 mln szt. rocznie. Gloria należy do firmy UTC Fire & Security, będącej częścią koncernu United Technologies Corp., notowanego na giełdzie nowojorskiej (NYSE: UTX).

  Nową, niezwykle nowoczesną fabrykę, zajmującą 13,5 tys. m2, zbudowano w ciągu niecałego roku. W projekcie wykorzystano najlepsze praktyki zawarte w systemie działania obowiązującym w UTC Fire & Security, znanym jako Achieving Competitive Excellence (osiąganie doskonałości konkurencyjnej). Nowy zakład będzie się zajmował produkcją przenośnych gaśnic proszkowych, pianowych i śniegowych, o pojemności od 1 do 12 kg. Są one przeznaczone do zastosowań przemysłowych, motoryzacyjnych i handlowych.

  Co ważne, biorąc pod uwagę szczególnie wysokie bezrobocie wśród kobiet mieszkających w rejonie nowego zakładu, to właśnie one stanowić będą dużą część wszystkich pracowników. Fabryka zatrudni ok. 250 osób spośród okolicznych mieszkańców.

  Malowanie gaśnic, fabryka Gloria Ropczyce

  Gloria przeniosła niedawno produkcję z zakładów w Wadersloh w Niemczech do Polski. Siedziba główna firmy, dział finansowy, sprzedaży i marketingu, logistyki zakupów, kontroli jakości oraz badań i rozwoju pozostają w Wadersloh.

  www.gloria.de